Це – десятий з початку року (а загалом сто двадцять пʼятий та двадцять сьомий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло три тижні. За цей час сталося чимало, а саме:
- зауважимо, що за І півріччя 2023 року з прибутку слід звітувати за оновленою формою;
- дізнаємося, чи каратимуть платника податку на прибуток за неподання фінзвітності з аудиторським звітом під час війни;
- зазначимо, що змінився порядок подання електронної звітності до органів державної статистики;
- підкреслимо, що ДПС планує оновити декларацію з рентної плати;
- проінформуємо, що в ЄДР впровадили низку змін щодо кінцевого бенефіціара.
Гарного вам читання!
***
За І півріччя 2023 року з прибутку слід звітувати за оновленою формою
Закарпатські податківці зауважили, що декларація за оновленою формою (з урахуванням змін, внесених Наказом №101) подається, починаючи зі звітного періоду – півріччя 2023 року.
На вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщені електронні форми декларацій (зі змінами, внесеними Наказом №101) з додатками, які приймаються з 01.07.2023 р. за ідентифікаторами форм:
- J0100124 – для юридичних осіб;
- F0100724 – для фізичних осіб;
- J0100924 – для інститутів спільного інвестування;
- J0100524 – для виробників сільськогосподарської продукції за рік (річний податковий (звітний) період починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року).
Чи каратимуть платника податку на прибуток за неподання фінзвітності з аудиторським звітом під час війни?
Платник податку на прибуток звільняється від відповідальності, передбаченої ПКУ, за неподання до 10.06.2022 та до 10.06.2023 річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
При цьому у платника, який не подав таку звітність, фактично відсутня вина, тому адміністративна відповідальність до платників податків, передбачена ст. 163-1 КУпАП, у період дії воєнного стану за неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків не застосовується.
Змінився порядок подання електронної звітності до органів державної статистики
Держстат наказом від 28.03.2023 р. №124 затвердив зміни до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики. Його привели у відповідність до Закону "Про офіційну статистику".
Згідно зі змінами, статистична звітність (респондентами - юридичними особами, відокремленими підрозділами юридичних осіб, розташованими на території України, відокремленими підрозділами юридичних осіб України, розташованими за кордоном, фізичними особами - підприємцями) і фінансова звітність (респондентами - юридичними особами) подається до адресата звітності виключно в електронній формі.
ДПС планує оновити декларацію з рентної плати
На початку червня ДПС розмістила проєкт наказу Мінфіну щодо змін до форми декларації з рентної плати. Його розроблено з метою спрощення звітності для платників податків, що забезпечить зменшення витрат і часу платників на податковий облік та сплату платежів до бюджету.
Як вказано у пояснювальній записці, реалізація проєкту наказу сприятиме зменшенню навантаження на платників з рентної плати у частині обчислення суми пені у Податкових деклараціях, оскільки програмне забезпечення ІКС ДПС забезпечує можливість виконувати обробку податкової звітності, у тому числі обчислення суми пені та проведення камеральної перевірки поданої звітності, автоматично.
В ЄДР впровадили низку змін щодо кінцевого бенефіціара
16.06.2023 ДП НАІС оновило програмне забезпечення ЄДР. Поточним оновленням впроваджено низку змін щодо кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) та структури власності, а саме:
1. Припинено використання реєстраційної дії «Державна реєстрація підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника».
2. Впроваджено нову реєстраційну дію «Державна реєстрація підтвердження достовірності відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності». Реєстраційна дія призначена для:
- встановлення відмітки про можливу недостовірність структури власності;
- встановлення відмітки, що структура власності визнана Національним банком України непрозорою;
- встановлення відмітки про можливу недостовірність інформації про кінцевого бенефіціарного власника.
3. До вкладки «Інформація» додано новий блок «Відомості про структуру власності» для внесення додаткових відомостей у структурованому вигляді.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на липень 2023 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»