Це – сьомий з початку року (сто шістдесятий загалом і шістдесят перший під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість. З моменту написання попередньої розсилки минуло два тижні, і нам є про що розповісти. А саме:
- роз’яснимо, з якої дати починається відлік днів прострочення для штрафів за несвоєчасну реєстрацію РК до ПН;
- повідомимо, що отримати витяг із реєстру платників ПДВ можна в е-формі;
- розкажемо, чи очікувати підняття ставки ПДВ;
- розглянемо нюанси подання копій первинки разом з Повідомленням через блокування ПН;
- зазначимо, як врахувати від’ємне значення в декларації з ПДВ в рахунок погашення боргу з ПДВ;
- розповімо, яка кількість ризикових платників ПДВ в Україні станом на 1 квітня.
Гарного вам читання!
З якої дати починається відлік днів прострочення для штрафів за несвоєчасну реєстрацію РК до ПН?
ДПС у Дніпровській області
зазначила, що використання платниками податків ІКС «Електронний кабінет» для обміну розрахунками коригування на зменшення суми компенсації вартості постачальнику між контрагентами передбачає фіксацію ДПС факту отримання отримувачем (покупцем) товарів/послуг такого розрахунку коригування. Ця дата й буде початком.
Це дає можливість контролюючим органам підтвердити факт дотримання/недотримання платником (покупцем) строків для реєстрації таких розрахунків коригування в ЄРПН під час проведення контрольно-перевірочної роботи.
Отримати витяг із реєстру платників ПДВ можна в е-формі!
Відтепер у запиті можна зазначити новий спосіб отримання витягу – в електронній формі.
Витяг в електронній формі надсилається в
електронний кабінет або на адресу електронної пошти
платника ПДВ. Для цього у запиті платник ПДВ має обрати відповідний спосіб отримання витягу – в електронній формі.
Нагадуємо, що за запитом в електронній формі (ідентифікатор форми J/F1300406) платники ПДВ можуть отримати в електронній формі довідку з реєстру платників ПДВ з відомостями про своїх контрагентів.
Чи очікувати підняття ставки ПДВ: деталі від Гетманцева
Голова парламентського Комітету з податків та фінансів Д. Гетманцев
написав у своєму Телеграм каналі:
«Знову бачу чергову хвилю в ЗМІ про підняття ПДВ як результат відвідування нашими представниками МВФ. МВФ не відвідував, рекомендації не отримував, але можу вам відповідально заявити, що ні, про підвищення ПДВ не йшлося і не йдеться. Принаймні в цьому скликанні Парламенту».
Він порадив у майбутньому своїм колегам з Уряду для початку вичерпати ресурс детінізації (в тому числі провівши реформу митниці і БЕБ), скоротити власні неефективні видатки (на кшталт абсолютно не дієвого, за його словами, кешбеку), скористатися резервом від додаткового розміщення ОВДП, а вже потім замислюватися чи ні над ставками ПДВ.
Нюанси подання копій первинки разом з Повідомленням через блокування ПН
ДПС у Чернівецькій області
нагадують, що письмові пояснення та копії документів
платник податку подає до ДПС в електронній формі. До Повідомлення можна додати
документи довільного формату (J/F13126), до яких можна завантажити копії необхідних підтвердних документів у форматі PDF, PNG або JPG.
Згідно зі
ст. 7 Закону №851 оригіналом
електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону №2155.
Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії.
Електронна копія електронного документа засвідчується у порядку, встановленому законом. Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.
Отже, платник податку повинен подати копії підтвердних документів до Повідомлення про надання пояснень шляхом завантаження їх копій у форматі PDF, PNG або JPG.
Кількість ризикових платників ПДВ в Україні станом на 1 квітня: цифри від ДПС
На своє депутатське звернення Южаніна
отримала інформацію з ДПС щодо окремих питань роботи СМКОР.
Так, станом на 01.04.2025 у Переліку ризикових перебуває 16 033 платники, що становить 10% (-2% до минулого місяця) до всіх платників, які реєстрували ПН/РК. Перелік скоротився у березні ще на 2 тис. платників, а з 01.01.2025 – майже на 12 тис.
Варто зазначити, що станом на 01.04.2025 кількість ризикових платників з 2020 року становить найменшу кількість – 16 тис. платників. Всього було виключено з Переліку ризикових 2262 платники, зокрема:
- за рішенням комісій – 2201 платника;
- за рішенням суду – 56;
- автоматично (як контрагента платника, з якого знято ризиковість) - 6.
І наостанок – аналітика від редакції
Як врахувати від’ємне значення в декларації з ПДВ в рахунок погашення боргу з ПДВ? Від’ємне значення, яке було визначено в рядку 19 декларації з ПДВ,
можна врахувати з метою погашення податкового боргу з ПДВ, але в сумі не більше ліміту реєстрації податкових накладних на момент отримання декларації ДПС.
Наразі це все.
Більше новин, присвячених виключно ПДВ, ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»