- визначимося, чи є обʼєктом оподаткування для резидента Дія Сіті надана поворотна допомога;
- підкреслимо, коли вперше потрібно застосовувати оновлену форму розрахунку частини чистого прибутку;
- зʼясуємо, чи збільшувати фінрезультат на суму наданої безповоротної допомоги нерезиденту;
- зазначимо, що Комітет ВРУ рекомендує нардепам підтримати тимчасове подвійне оподаткування прибутків банків;
- наведемо нюанси коригування фінрезультату у разі проведення контрольованих операцій;
- дізнаємося, чи враховуються кредити та депозити при визначенні критеріїв контрольованої операції.
Чи є обʼєктом оподаткування для резидента Дія Сіті надана поворотна допомога?
Коли вперше потрібно застосовувати оновлену форму розрахунку частини чистого прибутку?
Нагадаємо, що форма Розрахунку доповнена полем «Наявність додатків», у якому проставляється позначка «+» у разі подання Додатка ВП до рядків 17 – 20, 22 – 22.1 Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку. Аналогічні зміни має Додаток ВП до рядків 17 – 20, 22 – 22.1 Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку. Про це все ми писали тут.
Чи збільшувати фінрезультат на суму наданої безповоротної допомоги нерезиденту?
- пп. 140.5.10 ПКУ на суму такої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), – якщо нерезидент не сплачує податок на доходи нерезидента з джерелом їх походження з України з суми безповоротної (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) фінансової допомоги, відповідно до міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування;
- пп. 140.5.5-1 ПКУ на суму 30 відс. вартості безоплатно наданих товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг нерезиденту, зареєстрованому у державі (на території), включеній до переліку держав (територій), затвердженого КМУ відповідно до пп. 39.2.1.2 ПКУ, або нерезиденту, організаційно-правова форма якого включена до переліку затвердженого КМУ відповідно до пп. «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, – якщо не досягнуті вартісні критерії для визначення операцій контрольованими.
Нюанси коригування фінрезультату у разі проведення контрольованих операцій
Тимчасове подвійне оподаткування прибутків банків: ВРУ рекомендують прийняти у І читанні закон
Він наголосив, що після консультацій з НБУ та Мінфіном для уникнення створення нового виду податку підготовлено нову версію.
Так, за пропозицією НБУ запроваджується подвійна ставка податку на прибуток (замість 18% буде 36%). За оцінкою колег, фіскальний ефект буде такий самий, як і в основному: +10 млрд грн на рік. Гроші пропонується спрямувати до загального фонду бюджету та на оборону країни. Передбачається, що податок на надприбуток діятиме протягом 2024 – 2025 років.
Чи враховуються кредити та депозити при визначенні критеріїв контрольованої операції?
При цьому сума нарахованих процентів за такими операціями підлягає врахуванню при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій. Крім того, у розрахунку вартісного критерію враховуються суми наданих інвестицій, внесених у відмінній від грошової форми, наданої (отриманої) безповоротної фінансової допомоги та дивідендів на користь нерезидентів, виплачених у формі відмінній від грошової.
Наразі це все.
Більше новин на тему податку на прибуток ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.
Ваш «Дебет-Кредит»