Це – вже тридцять другий (і п’ятий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування.
З моменту написання попереднього листа минуло майже два тижні, тож нам є про що розповісти.
Цього разу ми:
- визначимося, що буде фізособі-«єдиннику» при проведенні діяльності, яку не зазначено у Реєстрі;
- розповімо, в які строки слід подати заяву для переходу на загальну систему з ІІ кварталу 2019 року;
- дізнаємося, в який строк податківці мають винести висновок «єдиннику» 4 групи після подання ним звітності на 2019 рік;
- з’ясуємо, що чекатиме юрособу-«єдинника» у разі зменшення її статутного капіталу;
- поговоримо про плани депутатів виокремити ІТ-підприємців в V групу платників єдиного податку.
Гарного вам читання!
***
Фізособа-«єдинник» здійснює діяльність, якої немає у Реєстрі: що його чекає?
Волинські податківці наголосили, що фізособа-«єдинник» не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.
Якщо фізособа-«єдинник» отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються ПДФО та військовим збором.
«Єдинник» бажає перейти на загальну систему з ІІ кварталу: в які строки подати заяву?
Відповідно до пп. 298.2.1 ПКУ для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.
Отже, подати заяву про відмову з 01.04.2019 року від спрощеної системи платник єдиного податку може до 21.03.2019 року.
Заява подається до відповідного податкового органу за формою, затвердженою Наказом Мінфіну №1675 (такою ж, як і для переходу на спрощену систему оподаткування). Про це докладніше читайте тут.
«Єдинник» 4 групи подав декларацію: коли чекати висновок від ДФС?
Тернопільські податківці на підставі п. 76.3 ПКУ вказали, що орган ДФС за (місцезнаходженням) юрособи надає письмову вмотивовану відмову у реєстрації платником єдиного податку 4 групи та включення до Реєстру платників єдиного податку четвертої групи протягом 30 к. дн за останнім днем граничного строку подання декларації з єдиного податку четвертої групи.
Юрособа-«єдинник» вирішила зменшити статутний капітал та повернула частку у вигляді майна: які наслідки?
Незалежно від співвідношення суми припиненого зобов’язання щодо виплати учаснику коштів у зв’язку зі зменшенням статутного капіталу (договірної ціни такого майна) та балансової вартості такого майна доходом вважатиметься сума припиненого зобов’язання (договірна ціна).
Ставка єдиного податку, за якою має бути оподаткований вказаний дохід, — 10%, оскільки саме така ставка податку застосовується до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж грошовий (пп. 2 п. 293.5 ПКУ), або ж через те, що він здійснив операцію, яка не включена до переліку видів його діяльності як платника єдиного податку (пп. 3 п. 293.5 ПКУ).
Тож юрособа-«єдинник» у разі передачі учаснику майна у випадку зменшення статутного капіталу зобов’язана сплатити єдиний податок за ставкою 10% від суми грошового зобов’язання, заміненого зобов’язанням з передачі майна учаснику. Про це докладніше тут.
Для ІТ-підприємців – окрема група єдиного податку: законопроект
26 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №10094.
Ним пропонується передбачити у Податковому кодексі V групу платників єдиного податку. До неї планують віднести лише фізосіб-підприємців, які надають послуги у сфері інформаційних технологій, за умови, що вони не будуть мати працівників, а обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищуватиме 7 500 000 гривень.
При цьому ставки єдиного податку для платників V групи пропонують встановити у такому розмірі:
- 5 % доходу - з 1 січня 2020 року,
- 6 % доходу - з 1 січня 2021 року,
- 7% доходу - з 1 січня 2022 року,
- 8% доходу - з 1 січня 2023 року,
- 9% доходу - з 1 січня 2024 року,
- 10 % доходу - з 1 січня 2025 року.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»