• Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №07(138) | 07.05.2024 р.

Сто тридцять восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №07(138) | 07.05.2024 р.
Це – вже сто тридцять восьмий загалом (сьомий у 2024 році та сорок третій під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло два тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:
  • дізнаємося, як заповнюється поле 5.3 заяви про застосування ЄП у разі зміни ставки з 3% на 5%;
  • розкажемо, скільки єдиного податку сплатили у першому кварталі 2024 року ФОПи;
  • підкреслимо, як подати декларацію з ЄП за І квартал;
  • визначимося, коли наявність податкового боргу забороняє бути платником ЄП 4-ї групи;
  • зʼясуємо, чи може фізособа-«єдинник» виготовляти та реалізовувати вироби з корисних копалин;
  • проінформуємо, в які строки слід подати заяву на перехід на іншу групу ЄП у разі перевищення доходів.
Гарного вам читання!

В які строки слід подати заяву на перехід на іншу групу ЄП у разі перевищення доходів?

Податківці у підкатегорії 107.01.09 «ЗІР» зауважили: якщо фізособи-«єдинники» І-ІІІ груп перевищили обсяг доходу, встановлений п. 291.4 ПКУ,  то граничний строк подання заяви - 20 число місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.
Але якщо 20 число припадає на вихідний та/або святковий день, то останнім днем подання такої заяви вважається перший робочий день, наступний за вихідним та/або святковим днем.

Чи може фізособа-«єдинник» виготовляти та реалізовувати вироби з корисних копалин?

Фізособа-«єдинник» ІІ-ІІІ груп має право здійснювати реалізацію корисних копалин місцевого значення у вигляді сировини. А також виготовляти та реалізовувати вироби з корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення з дотриманням вимог, встановлених ст. 291 ПКУ, а саме: у разі здійснення діяльності з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Але такі ФОПи належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи. Про це ми писали тут.

Скільки єдиного податку сплатили у першому кварталі 2024 року ФОПи?

За підсумками І кварталу 2024 року фізичні особи - підприємці сплатили до бюджету понад 13,9 млрд грн єдиного податку, що на 159% більше ніж за перші три місяці 2023 року.
Про це повідомив Д. Гетманцев у своєму Телеграм-каналі.
«За І квартал 2024 року ФОПи забезпечили надходження з єдиного податку на суму понад 13,9 млрд гривень – це на 5,17 млрд більше, ніж було у І кварталі 2023-го. Маємо вражаючі темпи росту – 159%», – підкреслив Гетманцев.

Коли наявність податкового боргу забороняє бути платником ЄП 4-ї групи?

ВС наголосив, що оскільки податковим органом не проводилась документальна перевірка підприємства, а також не приймалося рішення про анулювання реєстрації шляхом виключення з реєстру платників ЄП, то податковим органом безпідставно присвоєно статус деклараціям «не визнано як податкову декларацію».
У коментованій нами справі ВС наголосив, що у цьому випадку податковий орган лише обмежився констатацією факту наявності у ДП станом на 1 січня попереднього року податкового боргу. При цьому жодних доказів наявності у ДП такого боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів контролюючим органом не надано.

Подаємо декларацію з ЄП за І квартал: поради для ФОПів та ЮО

До 10.05.2024 (включно) платники ЄП групи 3 (як фізособи, так і юрособи) мають подати до податкової служби декларацію з ЄП.
У разі відсутності доходів юрособи-«єдинники» можуть не подавати звітність. Але не буде помилкою, якщо таку декларацію подати. У ній потрібно буде заповнити лише шапку, наприкінці поставити підпис, П.І.Б. А показники за доходами, за податковими зобов’язаннями не заповнюються через їх відсутність.
Докладніше про правила заповнення декларації читайте в аналітиці тут.

Як заповнюється поле 5.3 заяви про застосування ЄП у разі зміни ставки з 3% на 5%?

Платником єдиного податку третьої групи, який зареєстрований платником ПДВ та змінює ставку ЄП з 3 відсотків, у полі 5.3 Заяви зазначаються відомості про реєстрацію платника ПДВ та проставляється позначка про анулювання реєстрації платником ПДВ останнім днем звітного періоду, що передує переходу на застосування ставки єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ. При цьому заява про анулювання реєстрації платника ПДВ (ф. №3-ПДВ) не подається. Про це ми писали тут.

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»