• Посилання скопійовано

До 15 липня слід подати до ПФУ дані про зміни у трудових відносинах при бронюванні працівників

Для роботодавців із заброньованими працівниками встановлено строк для подання відомостей щодо змін у трудових відносинах з працівниками, які відбулися після 8 червня 2024 року. Це потрібно зробити до 15 липня включно

До 15 липня слід подати до ПФУ дані про зміни у трудових відносинах при бронюванні працівників

ПФУ наголошує, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2024 №650 “Деякі питання бронювання призовників під час воєнного стану”, яка набрала чинності 8 червня 2024 року, не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу роботодавці мають подати відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. 

Водночас у період до 15.07.2024 – дати завершення апробації запровадженого на веборталі електронних послуг Фонду в кабінеті страхувальника нового сервісу роботодавці мають можливість подати відомості про трудові відносини з працівниками, що мали місце в період з дати набрання чинності постанови Уряду №650.

 

Важливо!

Починаючи з 15.07.2024 можливо буде подати лише відомості про зміни в трудових відносинах, які відбулись не пізніше ніж протягом наступного дня після події. 

 

Від редакції: Хто має подавати відомості до ПФУ?

За Постановою №650 цей обовʼязок поширюється тільки на ті підприємства, хто бронює працівників. Тобто, хто не бронює працівників, такі відомості подавати до ПФУ не зобовʼязаний.

Перелік роботодавців, які подаватимуть такі відомості, також встановлено Постановою №650. До них належать:

органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування;

підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;

підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Про це ми писали тут.

Як подати відомості?

ПФУ наголосив, що для подання відомостей при бронюванні працівників в особистому кабінеті страхувальника (в меню зліва) треба зайти у розділ «Комунікації з ПФУ» та обрати опцію «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)». Докладний алгоритм дивіться у новині.

 

***

Читайте також

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.202512
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202526
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025582
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202594
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202527