• Посилання скопійовано

До 15 липня слід подати до ПФУ дані про зміни у трудових відносинах при бронюванні працівників

Для роботодавців із заброньованими працівниками встановлено строк для подання відомостей щодо змін у трудових відносинах з працівниками, які відбулися після 8 червня 2024 року. Це потрібно зробити до 15 липня включно

До 15 липня слід подати до ПФУ дані про зміни у трудових відносинах при бронюванні працівників

ПФУ наголошує, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2024 № 650 “Деякі питання бронювання призовників під час воєнного стану”, яка набрала чинності 8 червня 2024 року, не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу роботодавці мають подати відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. 

Водночас у період до 15.07.2024 – дати завершення апробації запровадженого на веборталі електронних послуг Фонду в кабінеті страхувальника нового сервісу роботодавці мають можливість подати відомості про трудові відносини з працівниками, що мали місце в період з дати набрання чинності постанови Уряду № 650.

 

Важливо!

Починаючи з 15.07.2024 можливо буде подати лише відомості про зміни в трудових відносинах, які відбулись не пізніше ніж протягом наступного дня після події. 

 

Від редакції: Хто має подавати відомості до ПФУ?

За Постановою №650 цей обовʼязок поширюється тільки на ті підприємства, хто бронює працівників. Тобто, хто не бронює працівників, такі відомості подавати до ПФУ не зобовʼязаний.

Перелік роботодавців, які подаватимуть такі відомості, також встановлено Постановою №650. До них належать:

органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування;

підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;

підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Про це ми писали тут.

Як подати відомості?

ПФУ наголосив, що для подання відомостей при бронюванні працівників в особистому кабінеті страхувальника (в меню зліва) треба зайти у розділ «Комунікації з ПФУ» та обрати опцію «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)». Докладний алгоритм дивіться у новині.

 

***

Читайте також

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»