• Посилання скопійовано

«Дебет-Кредит» за тиждень. Найкоротші бухгалтерські новини за 1-6 серпня

Знову про нові рахунки з ЄСВ з 1 серпня (додалося ще чотири області), чого нам чекати у серпні, головне про перевірки від Держпраці, дві новини від Нацбанку і чергові консультації від ДФС, Мінсоцполітики і тієї ж Держпраці. І не забувайте про квартальну звітність — завтра останній день.

«Дебет-Кредит» за тиждень. Найкоротші бухгалтерські новини за 1-6 серпня

Що підготував нам серпень? Літо минає; вже тиждень, як за вікном спекотний серпень, тож редакція традиційно написала про 12 найважливіших змін та подій, які очікують нас цього місяця: набрання чинності закону щодо купівлі вживаних авто, виготовлення електронних пенсійних посвідчень Ощадбанком, запуск «Єдиного вікна» на митниці, особливості індексації зарплати і так далі. Також нагадуємо, що вже завтра, 9 серпня — граничний термін подання звітності за II квартал 2016 року (докладно про це див. нижче), а 19 серпня — відповідно граничний термін сплати податкових зобов’язань за цей період.

Знову про нові рахунки з ЄСВ. У минулий понеділок ми вже писали про нові рахунки з ЄСВ, які починають діяти вже з 1 серпня. Тоді це стосувалось лише двох областей: Закарпатської та Рівненської. За тиждень, що минув, з`явились нові рахунки для Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської і Харківської областей (і це ще не кінець). Нагадаємо, що причина зміни рахунків — чергова реорганізація ДФС (перелік територіальних органів ДФС, які реорганізуються дивіться тут), а отже, далі буде.

Дві новини від Нацбанку. По-перше, з 10 серпня фізособам можна буде без паспортів проводити операції з обміну валюти на суму аж до 150 тис. грн. Гарна новина, якщо не зважати на два моменти: нещодавнє обмеження у 12 тис грн на купівлю валюти, яке нікуди не поділося, та те, що десь ще треба взяти оці самі еквівалент 150 тис. По-друге, НБУ пропонує знизити граничну суму розрахунків готівкою до 50 тис. грн. Обмеження хочуть встановити для розрахунків фізосіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), а також фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Планові перевірки Держпраці: коротко про головне. Нова Державна служба з питань праці була утворена наприкінці 2014 року шляхом об'єднання Державної інспекції праці  та Держгірпромнагляду. Останнім часом інформації від цього відомства подекуди більше ніж, від податківців, та й штрафи вони можуть накладати немаленькі (про це ми багато писали, наприклад, тут і тут). Тому зараз ми коротко розглянули найголовніше про планові перевірки служби: які документи потрібні перевіряльникам, а також права і повноваження інспекторів з праці.

«Станом на даний час в мережі Інтернет інформація про перевірки на III квартал 2016 року відсутня! А отже за відсутності розміщеної в мережі Інтернет інформації щодо періодичності проведення планових заходів, такі заходи можуть бути оскаржені, а державні інспектори — не допущені суб’єктами господарювання для проведення перевірки», — цитата зі статті.

Надання додаткової відпустки у зв’язку з роботою за комп’ютером, — роз'яснює Мінсоцполітики. Це взагалі-то не новина, але у міністерстві нагадали, що працівникам надається право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів згідно з поз. 58 розділу XXII Списку, затвердженого постановою Кабміну від 17.11.97 р. №1290: «Працівники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах». Ця позиція не конкретизує, хто саме працює на комп’ютері, а отже, право на щорічну додаткову відпустку отримує чи не весь офісний персонал (зокрема, і бухгалтери!).

Інші новини. Держпраці нагадало умови надання додаткової соціальної відпустки жінкам, які самостійно виховують дітей та описала випадки здійснення відрахувань із заробітної плати згідно законодавства України. Мінсоцполітики роз'яснило особливості проведення індексації у разі прийняття працівника на новостворену посаду і нюанси виплати державної соціальної допомоги для сімей з дітьми у 2016 році. А ДФС надала відповіді на питання щодо перевірок (строки проведення перевірок, випадки проведення повторних перевірок та надання документів не за місцезнаходженням платника) і розказала, як відображати в податковому розрахунку за формою №1ДФ зовнішніх сумісників.

Наостанок — про звітність. Завтра, 9 серпня, — останній термін подання звітності за II квартал 2016 року. Не забудьте подати Форму №1ДФ за II квартал, Декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність до органів ДФСУ платниками податку на прибуток, що звітують щокварталу, Декларацію з ПДВ, Звіт про суми податкових пільг, Декларацію єдиного податку юрособи (3-я група) за II квартал і ще майже три десятки інших звітів. Повний перелік усіх розрахунків, декларацій і форм ви, як завжди, знайдете на blank.dtkt.ua.

До зустрічі через тиждень.
Ваш «Дебет-Кредит»

 


Сподобалась стаття?

Зареєструйтесь на сайті і раз на тиждень, зранку у понеділок, отримуйте на свою поштову скриньку листа від редакції із темою «Головне за тиждень».

Стисло і зрозуміло ми пишемо про найголовніше з того, що сталося минулого тижня і чого Вам очікувати у найближчі п`ять робочих днів. А, отже, Ви ніколи не пропустите усе дійсно найважливіше!

Зареєструватись і отримувати листи від редакції! 


 

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини порталу

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини порталу»