1. З 1 лютого звітувати з ЄСВ – тільки за оновленими формами
84 тис. переглядів, 130 коментарів
З 1 лютого слід подавати оновлені форми звіту з ЄСВ (формат 13 версія), інші будуть вважатися нечинними. Винятків для ФОПів не встановлено. Тому їм також потрібно подавати за 2020 рік вже нову форму. На цьому 1 лютого наголошували волинські податківці.
Згодом з’явилося роз’яснення львівських податківців від 10.02.2021 р. (50 тис. переглядів, 26 коментарів). Згідно з ним за січень, лютий та березень 2021 року щомісячні звіти з ЄСВ (додаток 4) за старою формою вже не подаються.
Про особливості звітування з ЄСВ у 2021 році також розповіла ДПСУ (43 тис. переглядів, 31 коментар).
Зрештою долю «старих» звітів з ЄСВ та порядку їх заповнення визначив Мінфін. Про це читайте тут.
2. З 1 березня — нові декларація з ПДВ та податкова накладна
54 тис. переглядів, 38 коментарів
1 березня набирає чинності наказ Мінфіну №734, яким у новій редакції викладено податкову накладну, декларацію з ПДВ та уточнюючий розрахунок ПЗ з ПДВ. А також внесено зміни до форми розрахунку податкових зобов'язань та порядків заповнення ПН та звітності з ПДВ.
Докладно про те, що змінилося у новій формі ПН, читайте у цій статті від редакції. А про зміни у звітності з ПДВ – у цій аналітиці.
3. У лютому юрособи вперше мали подати звіт про борги зі зарплати
47 тис. переглядів, 31 коментар
Нагадаємо, що Держстат наказом від 21.07.2020 р. №222 затвердив нову форму статзвітності №3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці». Вперше подавати її мали зі звіту за січень 2021 року. Граничний термін – не пізніше 7-го числа кожного місяця. Вперше це було 8 лютого, а у березні маємо подати до 9 березня (за календарем Держстату). Зауважте, що подають його не всі юрособи-роботодавці, а тільки ті, які зазначені у Реєстрі Держстату (навіть якщо не мають боргу зі зарплати).
Як заповнювати форму та що буде за його неподання – читайте тут, а відеороз'яснення дивіться за посиланням.
4. Єдина звітність від роботодавця з типом «Довідковий»: як та коли подавати?
41 тис. переглядів, 106 коментарів
Поєднання в одному звіті інформації про ЄСВ, ПДФО та ВЗ платники податків (зокрема, роботодавці) очікували вже давно. І ось, нарешті, це стало реальністю. З 1 січня 2021 року роботодавці подаватимуть єдину звітність замість двох (звіту з ЄСВ і форми №1ДФ).
Водночас найбільший резонанс у роботодавців викликала інформація про новий тип звіту «Довідковий» в єдиній звітності. Адже чітких правил ні у формі (у примітках), ні в порядку його складання не визначено.
То ж для чого існує Розрахунок типу «Довідковий»? В яких випадках та в які строки його подавати? На це відповіли фахівці ПФУ та МФУ у листах №2800-050102-1/2832 та №11220-02-62/2362. Наш коментар до них читайте тут.
5. Платіжки на сплату податків з використанням єдиного рахунку будемо заповнювати по-новому
30 тис. переглядів, 35 коментарів
Наказом від 31.12.2020 р. №847 Мінфін вніс зміни до Порядку заповнення платіжок на сплату податків. Причина – запровадження єдиного рахунку. Зокрема, Порядок доповнено новим розділом II «Заповнення реквізиту "Призначення платежу" розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунку». Зокрема, слід буде зазначати реквізити всіх одержувачів коштів, сум коштів для відповідних одержувачів коштів. Ці правила запрацювали з 26 лютого.
6. З 12 лютого діє оновлений Звіт про осіб з інвалідністю
29 тис. переглядів, 41 коментар
Мінсоцполітики внесло зміни до форми №10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» та Інструкції щодо її складання. Наказ про ці зміни почав діяти з 12 лютого. Останній день звітування за 2020 рік – 26 лютого. Що саме змінилося в новій формі та зразок її заповнення дивіться в нашій статті.
7. До 9 лютого (включно) слід було подати звітність за IV квартал та 2020 рік
26 тис. переглядів, 1 коментар
9 лютого (вівторок) був граничним терміном подання податкової звітності за IV квартал та 2020 рік, а також алкогольно-тютюнової звітності за січень 2021 року
8. Лікарняні та декретні – 2021: як нараховувати та виплачувати?
23 тис. переглядів, 23 коментарі
Як нараховувати лікарняні та декретні? У які строки розглядати та виплачувати лікарняні? Звідки брати інформацію про страховий стаж працівника? Як страховий стаж впливає на порядок нарахування лікарняних? Чи впливає він на нарахування декретних? Читайте у статті від редакції.
9. Звіт з ЄСВ за 2020 рік: правила складання для ФОП
23 тис. переглядів, 24 коментарі
За 2020 рік з ЄСВ підприємцям незалежно від системи оподаткування треба було відзвітувати до 9 лютого (включно). За якою формою? Що у цьому звіті потрібно було відобразити? Читайте у нашій статті.
10. З 24 лютого діє новий адаптивний карантин
20 тис. переглядів, 8 коментарів
На засіданні 17 лютого Уряд прийняв два важливі рішення щодо карантину:
- з 24 лютого Україна повертається до адаптивного карантину;
- загальнонаціональний карантин продовжено до 30 квітня 2021 року.
Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. Про обмеження в цих зонах читайте тут.
11. Інформація для клієнтів окремих відділень Приватбанку! З 20 лютого запрацювали нові рахунки
19 тис. переглядів, 8 коментарів
З лютого Приватбанк переходить на єдиний МФО. Корпоративним клієнтам тих відділень банку, які ще не перейшли на єдиний МФО, автоматично буде змінено реквізити банківських рахунків. Вони запрацюють з 20 лютого
12. Які перевірки зможе проводити ДПС під час карантину: набрала чинності постанова
19 тис. переглядів, 16 коментарів
9 лютого набрала чинності постанова, якою знято мораторій на деякі види податкових перевірок. З цієї дати повертаються планові перевірки, незавершені станом на 18 березня 2020 року, та перевірки платників ПДВ, які сформували податковий кредит за ризиковими операціями. Проте всі вони стосуються юросіб!