У «червоній» зоні карантину – вже 10 областей та Київ
За даними МОЗ, станом на 4 квітня:
- у «червоній» зоні карантину надалі знаходяться Київ та 10 областей: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька і Чернігівська. Зверніть увагу: Кабмін уточнив, де саме потрібно обов’язково носити маски;
- «помаранчевими» зонами залишаються Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька та Черкаська області;
- єдиним регіоном «жовтої» зони залишається Херсонська область.
Водночас у деяких регіонах місцева влада посилила карантин. А саме – Львівська, Полтавська, Вінницька область та Запоріжжя.
Також повний локдаун запроваджується у Києві: з 5 квітня і, як мінімум, до 16 квітня. З цієї дати закриють садки та школи. Весь громадський транспорт (і наземний, і метро) працюватиме за спеціальними перепустками. Усі подробиці обмежень читайте тут, тут, а про роботу метро – ось тут.
Весняні 8000 грн «карантинної» допомоги для бізнесу: прийнято закон!
30 березня ВРУ ухвалила в цілому президентський законопроєкт №5300 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
За ним допомога застрахованим особам надаватиметься у 2021 році одноразово за рахунок коштів:
- Державного бюджету України – у розмірі 8000 грн;
- місцевого бюджету – у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.
За словами Шмигаля, ФОПи та працівники зможуть подавати заяви на отримання компенсації за карантин на початку квітня. Порядок буде розроблено протягом тижня.
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 2 квітня він відправлений на підпис Президентові, тож наразі очікуємо.
Про те, хто отримає карантинну допомогу; якими є умови її надання; куди та коли подати заяву – дивіться і слухайте Тимура Алієва у черговому випуску «7 хвилин».
Ще три закони, прийняті ВРУ 30 березня
- «Нульове декларування» від Зеленського. У І читанні прийнято законопроєкти №5153, №5155 та №5156 щодо запровадження добровільного декларування та сплати одноразового збору до бюджету. Ними запропоновано проведення одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб, які були отримані з ухиленням від оподаткування.
- За недопуск ДСНС до перевірок з пожежної безпеки – адмінштраф. ВРУ прийняла у ІІ читанні законопроєкт №3931. За ним створення перешкод для перевірок ДСНС тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 н.м.д.г. (від 1700 до 3400 грн). За повторні дії протягом року – від 200 до 300 н.м.д.г. (від 3400 до 5100 грн).
- Цифрові паспорти стали повними аналогами звичайних. Нардепи у другому читанні ухвалили законопроєкт №4355 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Тож з 23 серпня 2021 року біометричний паспорт та ID-картка в «Дії» на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового. Більше подробиць тут.
До уваги роботодавців! Вже розпочалося подання єдиної звітності
ДПСУ наголосила, що з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, мають подавати об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ.
Перше подання єдиної звітності роботодавцями та податковими агентами завершується 11 травня.
Електронні формати єдиної звітності вже доступні в Електронному кабінеті та оновленому «Єдиному вікні». А про всі нюанси подання цієї звітності читайте в аналітиці від редакції.
Коли фізособам-«єдинникам» вперше зазначати дані про ЄСВ у єдиній звітності?
Нагадаємо, що Мінфін наказом від 09.12.2020 р. №752 виклав у нових редакціях форми декларації платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця та декларації платника єдиного податку четвертої групи. Отже, ФОП 3-ї групи, для яких встановлено квартальний звітний період з єдиного податку, починаючи з І кварталу 2021 року одночасно звітують. А решта ФОП-«єдинників» звітуватимуть за новою формою вже за наслідками 2021 року (у 2022 році). Про особливості складання квартального звіту для ФОП 3-ї групи читайте у нашій статті.
ДПС зауважує: фізособи-«єдинники» І та ІІ груп вперше подають до ДПС додаток 1 у складі Декларації за 2021 рік, а фізособи-«єдинники» ІІІ групи – за IV квартал 2021 року.
З 2 квітня діє оновлений порядок індексації зарплати та інших доходів
Постановою від 31.03.2021 р. №278 Кабмін вніс зміни до Порядку проведення індексації доходів населення.
Зокрема, до Порядку включили норми щодо правил індексації аліментів у твердій сумі та нарахування індексації при підвищенні окладів не з 1 числа місяця. Докладніше про усі новації читайте в аналітиці від редакції.
Постанову опубліковано в «Урядовому кур'єрі» №63 від 02.04.2021 р. Відповідно зміни до Порядку запрацювали з 2 квітня.
Які ще зміни та події чекають у квітні?
Крім вищезазначених змін, у квітні нас також чекають:
- подання за новими формами декларації з ПДВ, податку на прибуток та акцизного податку;
- останній день сплати ЄСВ для ФОПів за I квартал 2021 року (19 квітня);
- оперативний облік ДПС сплачених податків та ЄСВ по-новому (з 5 квітня);
- зміни до правил проведення трудових перевірок (з 27 квітня);
- граничний термін подання фінзвітності за I квартал до Держстату (28 квітня);
- нові довідники податкових пільг тощо.
Про усе це і не тільки читайте у статті від редакції.
А щоб не пропустити нічого важливого за минулий місяць, радимо ознайомитися з добіркою найцікавіших матеріалів березня – ось тут.
ДПС знову оновила план-графік перевірок на 2021 рік
Станом на 29.03.2021 р. оновлено три розділи плану-графіка (крім перевірок фізосіб). За ними, у 2021 році податківці планують провести 4362 податкові перевірки юросіб та 357 перевірок з питань ПДФО, ВЗ та ЄСВ.
Нагадаємо, що за Законом №466 у зв'язку з карантином внесення змін до плану-графіка на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року (крім випадків, коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок).
У лютневому оновленні кількість перевірок не змінювалася, якщо порівнювати з первинним варіантом графіку. Тобто факт оновлення був, але чому саме це було зроблено – невідомо. Наразі ж ДПС змінила кількість перевірок та скоріш за все вважає це оновлення єдиним у І кварталі.
Що ще нового у ДПС?
- Декларацію з прибутку знову планують оновити. На офіційному порталі ДПСУ оприлюднено проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств». Що саме планують змінити – читайте тут.
- ДПС готує новий порядок розстрочення податкового боргу. Відповідний проєкт наказу Мінфіну оприлюднено на сайті ДПСУ. Завантажити новий Порядок можна тут. Проєктом наказу визначаються підстави для надання розстрочення (відстрочення); механізм ініціювання надання розстрочення (відстрочення) шляхом подання заяви; оформлення податковими органами результатів розгляду такої заяви; уповноважені податкові органи на прийняття таких рішень; порядок прийняття рішення та його реєстрації тощо.
- Як перевірити своїх бізнес-партнерів на доброчесність? Податківці навели перелік своїх сервісів, за допомогою яких можна перевірити бізнес-партнерів, та надали рекомендації, яким чином можна застрахувати себе від несподіванок в роботі.
Правила нарахування лікарняних можуть змінитись
Мінсоцполітики опублікувало законопроєкт, який передбачає:
- збільшення частини лікарняних, які мають бути оплачені за рахунок роботодавця,
- збільшення необхідного трудового стажу для отримання 100% допомоги,
- ще кілька новацій, пов’язаних з використанням електронного листка непрацездатності.
Якщо законопроєкт буде прийнято, то він набере чинності з 1 серпня 2021 року (крім змін до розміру допомоги залежно від страхового стажу працівника).
Видавати листки непрацездатності будуть по-новому
Уряд ухвалив постанову, якою пропонується оновити алгоритм видачі листків непрацездатності для електронізації послуги «е-лікарняний».
«Запуск е-лікарняних допоможе мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, значно пришвидшить отримання страхових виплат громадянами та зменшить навантаження на лікарів», – прокоментував міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Інші новини
- Уряд підкоригував порядок функціонування єдиного рахунка. Постановою від 31.03.2021 р. №290 Кабмін вніс зміни до Порядку функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади. Що саме змінилося – читайте у новині.
- Замість ПДФО, ВЗ та ЄСВ – об'єднаний податок. За словами Д. Гетманцева, у 2022 році в Україні будуть всі законодавчі підстави для комплексної детінізації економіки. Також Комітет ВР розробив законопроєкт щодо поступового зниження навантаження на фонд оплати праці та об’єднання ЄСВ, ПДФО та військового збору в єдиний податок.
- Якою буде мінзарплата у 2022 році: розпочато переговори Уряду та профспілок. Згідно з попередніми прогнозними макроекономічними показниками, наданими Мінекономіки, обрахунок мінімальної заробітної плати на 2022 рік здійснюється на рівні 6500 грн та 6700 грн.
- Паспорти вакцинації – якими будуть і хто зможе отримати? МОЗ спільно з Мінцифрою перебувають на фінальній стадії розробки паспорта вакцинації для українців. Докладніше тут.
Мрія кожного бухгалтера ― розібратися з об'єднаною зарплатною звітністю та подати її ВПЕРШЕ і БЕЗ помилок! Зокрема, зрозуміти, як саме показати перехідні відпускні, лікарняні, декретні в Додатку 1 та якими є особливості їх відображення в додатку 4 ДФ.
Якщо ви також хочете правильно заповнити нову ПДВ-декларацію та отримати практичні рекомендації щодо розблокування ПН, то приєднуйтесь 13 квітня на БЕЗКОШТОВНУ online-конференцію «Головні звіти квітня»!
Три ТОП-лектори Тетяна Мойсеєнко, Вікторія Величко і Мар'яна Кавин детально розкажуть про всі нововведення щодо ПДВ, зарплати та ЄСВ у ФОПів!
А сьогодні ви ще встигаєте приєднатися до БЕЗКОШТОВНОГО майстер-класу «Зарплата-2021 і нова звітність», де дізнаєтесь, як заповнити додатки Д1 та Д5 об’єднаної звітності.
До зустрічі через тиждень!
Ваш «Дебет-Кредит»