• Посилання скопійовано

«Дебет-Кредит» за тиждень. Найкоротші бухгалтерські новини за 2 - 8 грудня

Рада перенесла підвищення податків для ФОПів, змінилися критерії та порядок визначення критично важливих підприємств, держоргани продовжують оприлюднювати плани перевірок на 2025 рік. Про це (і не тільки) ми говорили минулого тижня

«Дебет-Кредит» за тиждень. Найкоротші бухгалтерські новини за 2 - 8 грудня

ВРУ підтримала правки до Закону №4015: що зміниться?

4 грудня ВРУ прийняла у ІІ читанні законопроєкт №9319 щодо внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Ним, зокрема, нардепи вирішили виправити спірні моменти щодо Закону №4015. А саме вирішені питання щодо:

  • перенесення старту сплати ВЗ всіма «єдинниками», крім юросіб 4 групи, на 1 січня 2025 року;
  • пільг для ФОПів щодо несплати ВЗ під час перебування на лікарняному або у відпустці;
  • пільг щодо несплати ВЗ, якщо ФОП зареєстрований на тимчасово окупованих територіях або на територіях бойових дій;
  • незастосування ставки 5% по доходах, які підлягають річному декларуванню за результатами 2024 року.

 

Застосування нової ставки ВЗ податковими агентами з 1 грудня: офіційно від ДПС

ДПСУ розповідає, що до лікарняних до 1 грудня застосовується ставка ВЗ 1,5% незалежно від нарахування у грудні. Лікарняні після 1 грудня оподатковуються ВЗ у 5%. До доходу за ЦПХ, орендної плати, процентів за депозитами, дивідендів, які нараховані після 1 грудня – ставка ВЗ у 5%.

 

Ще три свіжі податкові роз’яснення

  1. Як збільшаться розміри МРЦ на алкоголь через Закон №4015? ДПС проінформувала про розмір МРЦ на вина виноградні та на іншу виноробну продукцію з урахуванням збільшення на 50 відсотків їх розміру. Нові ціни починають діяти з дати набрання чинності Законом №4015, тобто з 1 грудня.
  2. Деталі складання та реєстрації ПН для РЕЗ. Податківці навели відповіді щодо особливостей податкового обліку з ПДВ при здійсненні операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів у зв’язку із запровадженням з 01.12.2024 режиму експортного забезпечення.
  3. В який строк ДПС розміщує в Е-кабінеті повідомлення про завершення валютного контролю? Податківці підкреслили, що отримане повідомлення ДПС розміщує в електронному кабінеті платника податку не пізніше наступного робочого дня після отримання від банку.

 

20 грудня – останній день подання податкової звітності за листопад

За даними Держстату, що 20 грудня (п’ятниця) потрібно буде подати податкову звітність за листопад 2024 року. Але виконати свій обов'язок можна й після війни, якщо поки що немає такої можливості.

 

Що ще нового у ДПС?

По-перше, знайомимося з новими рахунками для сплати ВЗ та авансу для торговців пальним. Звертаємо увагу, що фізособи-«єдинники», як і юрособи-«єдинники», отримали окремі рахунки для сплати ВЗ. Для ВЗ із зарплати та інших доходів фізосіб у рахунках - змін немає. Також нові рахунки запроваджено для сплати авансу з податку на прибуток та ПДФО для торговців пальним.

По-друге, для ФОПів 1 та 2 груп ЄП мораторій на перевірки закінчився 01.12.2024, а для всіх інших, хто підпадав під мораторій на планові перевірки, ситуація зміниться з 01.01.2025. Тож чого нам очікувати у 2025 році? Читайте у цій статті.

По-третє, оновлено «Єдине вікно подання електронної звітності». До версії 1.32.12.0 станом на 29.11.2024 додано нові форми ПН та РК, декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) тощо. А до версії 1.32.13.0 станом на 04.12.2024 додано форму Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (F/J 1312006).

 

Податкове навантаження ФОПів у 2025 році: аналіз Держбюджету-2025

Нагадаємо, що Закон про Держбюджет на 2025 рік вже опубліковано. Ним передбачається, що мінімальна заробітна плата становитиме: у місячному розмірі: з 1 січня — 8000 грн; у погодинному розмірі: з 1 січня — 48 грн. А розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб протягом 2025 року становитиме 3028 грн.

Скільки тоді ЄСВ доведеться сплачувати з 1 січня 2025 року підприємцям та фізособам-«незалежникам» за себе? Як зміняться розміри єдиного податку для І та ІІ груп? Скільки ВЗ слід буде сплачувати у разі його введення? Читайте у статті від редакції.

 

Відпустки у 2025 році: готуємося та плануємо витрати завчасно

У грудні працівники відгулюють останні відпустки, заплановані на 2024 рік. Щоб знати, як вони відпочиватимуть у наступному 2025 році і мати можливість порахувати резерв, потрібний на оплату цих відпусток, треба скласти новий графік. Як саме – читайте у цій статті.

А щоби рівномірно розподілити витрати на оплату щорічних відпусток протягом року, підприємство не лише складає графік відпусток на рік, а й рахує планову річну суму відпусткових (разом з ЄСВ) і визначає відсоток, за яким нараховуватиметься сума резерву протягом року. Докладніше читайте тут.

 

Бронювання працівників: що нового?

Звертаємо увагу, що з 30 листопада змінилися критерії та порядок, за якими підприємства визначають критично важливими. Кабмін оновив критерії визначення підприємств, установ та організацій критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

Для отримання статусу критично важливого приватні підприємства повинні відповідати двом обов’язковим критеріям: щодо рівня зарплати та відсутності заборгованості зі сплати податків та ЄСВ. Також слід відповідати одному з додаткових критеріїв.

Якщо підприємство хоче забронювати нового працівника чи продовжити працівникові діюче бронювання, йому достатньо буде встановити рівень зарплати, вищий за 20 тис. грн з дати бронювання, без обов’язку мати відповідний рівень зарплати у попередній період.

 

До уваги роботодавців!

  1. Перерахунок ПДФО-2024. Кожен роботодавець повинен робити річний перерахунок ПДФО, але ПКУ не передбачає штрафу за його непроведення. То для чого його робити і чи можна не робити, якщо до доходів працівників не застосовується ПСП? Що показати в обліку і звітності? Читайте тут.
  2. Фінзвітність за 2024 рік. 2024 рік добігає кінця, а для бухгалтера це означає, що час готуватися до річної фінансової звітності. Розпочинаємо цикл статей про фінзвітність, що складена за національними стандартами бухобліку. І починаємо його з розгляду загальних питань.
  3. До 20 грудня слід надати до ТЦК дані про автотранспорт та техніку. Кому із суб’єктів господарювання потрібно повідомляти ТЦК про наявний у них автотранспорт, а кому цього не треба робити? Чи чекати штрафів за неповідомлення? Які ще наслідки чекатимуть на СГ за неподання даних? Читайте у цій статті.

 

З 2025 року слід подавати нові звіти з праці

Нагадаємо, що наказом Держстату від 15.04.2024 №117 затверджено нові форми:

  • №1-ПВ (місячна) «Звіт із праці»;
  • №1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці».

Вперше звітувати за новими формами потрібно буде за січень 2025 року (до 7 лютого) та за І квартал 2025 року (до 7 квітня). Більше про це – за посиланням.

 

Інші новини

  1. Держпраці та інші держоргани оприлюднили плани перевірок на 2025 рік. Станом на 5 грудня Держпраці, Мінекономіки, НКРЕКП та інші держоргани вже затвердили річні плани здійснення заходів держнагляду на 2025 рік. Переглянути їх можна за посиланням. У міру появи ще нових планів від інших держорганів будемо оновлювати цю новину.
  2. Знову оновлено Перелік ТОТ та територій бойових дій. Мінреінтеграції вкотре оновило Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають у ТО. Зміни стосуються територіальних громад Сумської та Донецької областей.
  3. Як буде працювати Держказначейство наприкінці 2024 та початку 2025 року? У період з 27 грудня по 30 грудня 2024 року Казначейство працює у звичайному режимі. А з 31 грудня 2024 по 1 січня 2025 року включно міжбанківські платіжні операції не будуть здійснюватися. З 2 січня 2025 року органи Казначейства працюватимуть у звичайному режим.
  4. Солідарна пенсійна система: оприлюднено проєкт масштабної реформи. СПО об’єднань профспілок оприлюднив проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і деяких інших законів України щодо удосконалення механізму обчислення пенсії та обліку пенсійних прав».
  5. Як подати заявку на «Зимову єПідтримку» у застосунку Дія? Для того щоб подати заявку через Дію, потрібно у розділі Сервіси обрати послугу Зимова єПідтримка та рахунок для виплати. Далі слід надіслати заяву на отримання виплати та після замовлення виплати стежити за статусом заяви.

Не знаєте, куди діти старі комп’ютери та іншу техніку?

НВП «Екологічна лабораторія» у фомі ТОВ надає послуги:

  1. Здійснює оцінку техніко-експлуатаційного стану обладнання (дефектний акт).
  2. Приймає на утилізацію відпрацьовану і списану техніку та інше офісне майно (меблі, стелажі і т.п.).

Підстава: Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів.

18-річний досвід роботи як з комерційними так і з бюджетними організаціями.

067 232-1268
067 951-7847
yn@eco-lab.com.ua


Слава Україні!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини порталу

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини порталу»