• Посилання скопійовано

За який обсяг робіт прибиральнику нараховують мінімальну зарплату

Який обсяг робіт з прибирання приміщення при 8-ми годинному робочому дні потрібен для нарахування мінімальної заробітної плати? Консультує Держпраці

За який обсяг робіт прибиральнику нараховують мінімальну зарплату

Держпраці у Рівненській області пояснює, що норми обслуговування площі для одного прибиральника встановлюються відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (далі — Міжгалузеві норми), затверджених наказом Мінпраці від 11.05.2004 р. №105.

Відповідно до частини першої ст. 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Норма обслуговування для прибиральника службових приміщень відповідає 8-ми годинному робочому дню.

При визначенні норми обслуговування прибиральниками службових приміщень визначено такий перелік робіт:

  • прибирання службових приміщень, сходів;
  • витирання пилу, підмітання вручну та миття вручну або за допомогою машин і пристроїв стін, підлоги, стелі, віконних рам, жалюзі і скла, дверних блоків, меблів та килимових виробів;
  • чищення і дезінфікування раковин та іншого санітарно-технічного устаткування: очищення урн від паперу і промивання їх дезінфікуючими розчинами;
  • збирання сміття та винесення його до встановленого місця;
  • додержання правил санітарії та гігієни в приміщеннях, що прибираються.

Коефіцієнт заставленості визначається з відношення площі, яку займають предмети, які знаходяться у приміщенні одного призначення, до всієї площі приміщень, що відображено в таблиці 1.

Таблиця 1

Норма обслуговування для прибиральника за зміну

Заставленість 0,2 0,21- 0,40 0,41- 0,60 0,60
Площа, м.кв. 560 480 400 320

Якщо у зміну прибирання здійснюється більше одного разуто норма обслуговування і норма часу обслуговування перераховуються.

Перерахунок виконується помноженням норми обслуговування на відповідний поправочний коефіцієнт або відношенням на нього норми часу обслуговування. У Типових нормах обслуговування для прибиральників виробничих приміщень промислових підприємств містяться поправочні коефіцієнти для перерахування норм для різної повторюваності прибирання приміщень, які не мають відходів, що наведені у таблиці 2.

Таблиця 2

Поправочні коефіцієнти

Повторюваність прибирання у зміну 1,2 1,4 1,6 1,8 2,0 2,2 2,4 2,6 2,8 3,0
Поправочні коефіцієнти 0,83 0,71 0,62 0,55 0,5 0,45 0,41 0,38 0,35 0,33

 

У Міжгалузевих нормах зазначено, що періодичність прибирання службових приміщень встановлюється роботодавцем згідно з місцевими організаційно-технічними умовами.

 

Отже, обсяг робіт з прибирання приміщення при 8-ми годинному робочому дню, який потрібен для нарахування мінімальної заробітної плати встановлюється роботодавцем при розробленні робочої інструкції прибиральника службових приміщень, керуючись вищенаведеними нормами з врахуванням специфіки прибирання відповідного закладу.

Андрій Тхор, 

Головний державний інспектор сектору експертизи умов праці

Управління Держпраці у Рівненській області

Джерело: Держпраці у Рівненській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Нараховуємо відпусткові у 2025 році: практичні приклади
    Нагадаємо основні правила нарахування відпусткових у 2025 році. Як бути, якщо працівник тривалий період перебував у безоплатній відпустці? Або отримував премії за попередні місяці?
    18.04.2025961
  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20253 390
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025101
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025137
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.202510 87611