Як стало відомо зі ЗМІ, цього року Уряд планує підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Окрім того, бюджет 2021 року розробляється, виходячи із розміру мінімальної зарплати в 6-6,5 тисяч гривень.
Так, на думку бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації, такі плани є тривожним сигналом про курс, взятий на збільшення податкового навантаження на оплату праці.
На думку спільноти, зазначений хибний напрям не тільки не призведе до відчутних позитивних наслідків для бізнесу та громадян, водночас, навпаки – здатен спричинити погіршення існуючої ситуації.
Важливо наголосити, що у разі реалізації озвучених планів відчутно зросте максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску. При цьому, найвідчутніший удар буде нанесено саме по сумлінним платникам податків, які відкрито виплачують заробітну плату своїм працівникам.
Також існують небезпідставні побоювання, що збільшення податкового тиску на оплату праці, та ще й в період економічної кризи, стимулюватиме зростання сектору «тіньових» заробітних плат. Адже збільшення «тіньового» сектору створить неконкурентні умови для сумлінних платників податків, а у гіршому випадку – ще й призведе до посилення тиску на сумлінних платників з боку державних органів.
Отже, внаслідок збільшення податкового навантаження на оплату праці можна очікувати зменшення офіційної зайнятості, скорочення витрат на оплату праці та, врешті-решт, скорочення бюджетних доходів. Тож навряд такі наслідки можна вважати позитивними.
З огляду на викладене вище наголошуємо, що послідовна позиція Асоціації стосовно неприпустимості зростання податкового навантаження на оплату праці та щодо необхідності зниження такого навантаження залишається незмінною.
Відтак, у разі збільшення мінімальної зарплати спільнота буде наполягати, як мінімум, на пропорційному зниженні максимальної величини бази нарахування ЄСВ з метою недопущення зростання навантаження на сумлінних платників.
Тож Європейська Бізнес Асоціація з нетерпінням очікує конструктивної дискусії щодо строків та конкретних механізмів подальшого зниження податкового навантаження на оплату праці, які були б націлені як на стимулювання платників добросовісно сплачувати податки та обов’язкові платежі, так і на перешкоджання схемам ухилення від їх сплати.
***
Читайте також:
- Зростання мінзарплати прораховане і ми готові до підвищення до 5000 грн, – Мінфін
- Чому влада вирішила збільшити мінзарплату? Говорить і показує Шмигаль
- З 1 вересня підвищать мінімальну зарплату: КМУ ухвалив графік
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!