• Посилання скопійовано

Подання звітності про заборгованість зі зарплати лише роботодавцями, які її мають: законопроєкт

Оприлюднено законопроєкт, яким пропонується звузити коло суб’єктів господарювання, які подають звіт №3-борг до Держстату, та встановити процедуру подання такої інформації лише тими суб’єктами, які мають заборгованість

Подання звітності про заборгованість зі зарплати лише роботодавцями, які її мають: законопроєкт

СПО профспілок оприлюднив для обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про порушення строків виплати заробітної плати».

Як зазначено у пояснювальній записці, його розроблено з метою забезпечення своєчасного виявлення негативних тенденцій та оперативного прийняття управлінських рішень щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Основним завданням цього заходу є звуження кола суб’єктів господарювання, які подають звітність про заборгованість із заробітної плати, та встановлення процедури подання такої інформації лише тими суб’єктами, які мають заборгованість.

На сьогодні наказом Держстату від 23.06.2022 №195 (зі змінами) встановлено форму державного статистичного спостереження №3-борг, яка передбачає щомісячне подання юридичними особами звітів про заборгованість із заробітної плати до органів Держстату. Проте цей наказ не містить чіткого переліку суб’єктів господарювання, зобов’язаних подавати звіти, і не передбачає обов’язку для фізичних осіб-підприємців подавати такі звіти, навіть за наявності найманих працівників та заборгованості із заробітної плати. Це призводить до неповноти інформації та ускладнює оперативне реагування на випадки порушення трудових прав.

Запровадження обов’язку подавати звітність лише роботодавцями, які мають заборгованість із заробітної плати сприятиме більш адресному реагуванню на проблеми із заборгованістю і забезпеченню захисту прав працівників.

З огляду на це, законопроєктом пропонується прописати у КЗпП та Законі "Про оплату праці", що у разі порушення строків виплати заробітної плати більше ніж на 30 календарних днів, роботодавець (роботодавець – фізична особа) подає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, інформацію про наявність заборгованості із заробітної плати у строки та порядку, визначені КМУ.

Тобто передбачено установлення процедури подання суб’єктами господарювання у визначеному КМУ порядку інформації про наявність заборгованості із заробітної плати та звільнення від цього обов’язку тих суб’єктів господарювання, у яких заборгованість відсутня.

У разі затвердження цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»