Держгірпромнагляд у листі від 21.07.2014 р. №5640/0/5.2-09/6/14 роз'яснив процедури розслідування нещасних випадків з працівниками підприємств, які постраждали внаслідок АТО під час виконання трудових (посадових) обов'язків в інтересах своїх підприємств.
Так, зважаючи на ускладнення, які виникли під час проведення АТО перед спеціальними комісіями, Держгірпромнагляд дозволив їм складати акти за формами H-5 та H-1 на зазначену категорію постраждалих працівників у разі підтвердження виконання ними трудових (посадових) обов'язків в інтересах своїх підприємств, і невиконання при цьому робіт військового характеру без висновків компетентних органів.
Під час складання цих актів комісіям із спеціальних розслідувань пропонується зазначати вид події - код "23", а причини нещасних випадків - код - "33".
Зокрема, вид події зазначати з наступним формулюванням, залежно від обставин: "Травмування (вбивство) внаслідок ведення бойових дій інших сторін" або "Травмування (вбивство) внаслідок тимчасового перебування в зоні бойових дій, не виконуючи роботи військового характеру".
Причини нещасних випадків необхідно зазначати, як "Ведення бойових дій" або "Тимчасове перебування в зоні бойових дій, не виконуючи роботи військового характеру".
Наприкінці Держгірпромнагляд нагадує, що такі акти є підставою для вирішення питання щодо забезпечення права громадян на соціальний захист, у тому числі право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності.