Держпраці у Дніпропетровській області наголошує, що саме обов’язком керівника, а не його правом, є інформувати працівників про розмір нарахованої їм заробітної плати.
Також важливо те, що «зарплатний» розрахунковий лист надається при кожній виплаті зарплати без додаткових заяв від працівника.
Адже у статті 110 КЗпП зазначено, що при кожнiй виплатi заробiтної плати власник або уповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про:
- загальну суму нарахованих коштів з розшифровкою за видами виплат;
- розмiри i пiдстави відрахувань та утримань зі заробiтної плати;
- суму заробiтної плати, що належить до виплати.
Водночас у ст. 116 КЗпП зазначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Окрім цього, у Конвенції про захист заробітної плати, яку ухвалила Міжнародна організація праці, зазначено, що якщо існує потреба - то має бути вжито ефективних заходів, щоб у зручний і легко зрозумілий спосіб інформувати працівників про умови нарахування належної їм суми заробітної плати до того, як вони приступлять до роботи і щоразу, коли ці умови змінюватимуться.
Ольга Соловйова,
начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні
***
Читайте також:
Інформація про нараховану зарплату: в якій формі її треба надати працівнику?
Інформація про трудову діяльність надається працівнику без строку давності