• Посилання скопійовано

На допомогу на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника, ЄСВ не нараховується

ДПС роз'яснила, чи має роботодавець нараховувати ЄСВ на допомогу на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника

На допомогу на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника, ЄСВ не нараховується

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).  Це встановлено абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464.

Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону №2464, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. №5 із змінами (далі – Інструкція №5).

Згідно із абз. 6 п. 3.2 розділу ІІІ Інструкції №5 допомога на поховання відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.

Враховуючи зазначене, ДПС доходить до висновку, що не включається до бази нарахування єдиного внеску сума допомоги на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника.  

А ми від себе додамо: якщо допомога на поховання померлого працівника виплачується з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України за його останнім місцем роботи, то такий дохід незалежно від розміру отриманої допомоги не є об’єктом оподаткування ПДФО (а отже, і ВЗ). При цьому, сума виплаченої допомоги відображається роботодавцем у податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «146». Про це ми писали тут.

Може надати допомогу на поховання і сам роботодавець (за рахунок власних коштів). В такому випадку неоподаткованою є допомога у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ. В 2020 році неоподаткований розмір допомоги на поховання від роботодавця становить 5880 грн. Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання) 18% ПДФО та 1,5% ВЗ. 

***

Читайте також: Припинення трудових відносин у разі смерті працівника: покрокова інструкція

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПС у Дніпропетровській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»