Держпраці у Дніпропетровській області повідомляє, що за працівником трудовим законодавством закріплено право розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк. Працівник письмово попереджує роботодавця про це за два тижні. Проте, якщо звільнення працівника зумовлено переїздом на інше місце проживання, трудовий договір має бути розірвано у строки, про які просить працівник.
Відповідно до вимог ст. 47 Кодексу законів про працю України визначено, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.
З 10 червня 2021 року повноцінно запрацював Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 №1217-IX.
Враховуючи зазначене, завірену належним чином копію наказу необхідно видати працівнику при звільненні за будь-якої підстави звільнення, починаючи з 10.06.2021 р.
***
Читайте також:
- Які нові обов'язки з'явилися у роботодавців з 10 червня у разі звільнення працівників?
- Електронні трудові книжки: що змінилося з 10 червня?
- Як з 10 червня 2021 року вести облік трудових книжок по-новому?
- ПФУ навів 10 відповідей на найпоширеніші питання щодо е-трудових книжок
- Електронні трудові книжки – проблеми перехідного періоду: «7 хвилин» з Тимуром Алієвим
- Чи повинен роботодавець сканувати трудові книжки: «7 хвилин» з Тимуром Алієвим
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!