• Посилання скопійовано

Освітянам мають повернути відпустку 56 днів під час війни

За інформацією МОН, у ВРУ вже є законопроєкт, яким передбачено повернення 56 днів відпустки, як це було до військової агресії рф

Освітянам мають повернути відпустку 56 днів під час війни

1 червня, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про організацію роботи вчителів під час канікул, оплату праці освітян та становище педагогів на тимчасово окупованих територіях України. Розповідає сайт Міносвіти.

Зокрема він повідомив, що під час воєнного стану вчителям надаються 24 календарні дні відпустки, але у ВРУ вже є законопроєкт, яким передбачено повернення 56 днів відпустки, як це було до військової агресії рф.

Також Міністр сказав, що майже 10 тис. українських освітян не можуть отримати заробітну плату через відсутність уповноважених осіб закладів, які мають цифрові підписи.

«На жаль, є 48 територіальних громад. Це приблизно 10 тис. педагогів, які наразі не отримали заробітні плати за квітень. Це відбувається тому, що в Міністерства освіти немає прямого менеджменту кожної школи, бо ними опікуються місцеві органи влади або їхні засновники», – зазначив Сергій Шкарлет.

Саме через цю причину неможливо сформувати реєстри для виплат. Також він додав, що питання з виплатами вирішується на рівні начальників ОВА.

Крім того, Міністр зауважив, що українські вчителі на тимчасово окупованих територіях не повинні йти на співпрацю з російськими окупантами та переходити на їхні стандарти викладання.

«Ми майже завершили навчальний рік, тим більше, що ми дали можливість завершити його в онлайн-режимі. Викладачі не зобов’язані йти на роботу до рашистів, не зобов’язані в жодному разі переходити на їхні стандарти, адже сьогодні Україна забезпечила всі можливості викладання за українськими стандартами в онлайн-форматі, поки що в онлайн-форматі», – зазначив Сергій Шкарлет.

За словами Міністра, для онлайн-навчання працює платформа «Всеукраїнська школа онлайн», електронний щоденник, електронний класний журнал та є приватні дистанційні школи, які надали можливість навчатися безкоштовно усім українським учням і завершити навчальний рік, серед них «Атмосферна школа» та «Оптіма».

Також Сергій Шкарлет зауважив, що існують два ключові моменти щодо роботи педагогів на тимчасово окупованих територіях.

«Перше зло – це дійсно викладання на мові окупанта. Але ще більше зло – це викладання за російськими наративами, за російськими стандартами, де все пронизано «меншовартістю» нашої держави. Більша частина наших освітян, і я пишаюся ними, не допустила і в жодному разі не пішла на співпрацю з окупантом», – наголосив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, МОН і Українська Гельсінська спілка з прав людини започатковує курс міжнародного гуманітарного права для освітян.

***

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»

  • Права працівника на додаткову відпустку
    Якщо працівниця, має трьох неповнолітніх дітей і самостійно їх виховує, вона має право на додаткову відпустку за підставами: «одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років» і «одинока мати» тривалістю 17 календарних днів
    02.04.202514
  • Про зміну облікових даних у березні потрібно повідомити ТЦК та СП (додаток 4) до 4 квітня
    Підприємства у 5-денний строк з дня проведення звіряння вносять до списків персонального військового обліку зміни облікових даних та надсилають до ТЦК щомісяця до 5 числа повідомлення про зміну облікових даних (якщо такі є)
    02.04.2025951
  • З 2 квітня – зміни у бронюванні працівників: опубліковано постанову КМУ
    2 квітня опублікована та набрала чинності постанова КМУ від 28.03.2025 №360. Нею внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних та Критеріїв і порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими
    02.04.202512 6644
  • Примусова праця: як розпізнати й уникнути
    Відмовляйтеся від роботи, якщо є психологічний тиск і маніпуляції; переказ коштів авансом за надання послуг із працевлаштування; неофіційне працевлаштування; постійний нагляд, контроль із боку роботодавця; відмова показати реєстраційні документи тощо
    02.04.202553
  • Нюанси звільнення працівника у разі смерті роботодавця
    Для припинення трудового договору працівник подає в електронній або паперовій формі до будь-якого центру зайнятості, зокрема, заяву про припинення трудового договору, де зазначає інформацію про смерть роботодавця фізособи, та копію свідоцтва про смерть
    01.04.202586