• Посилання скопійовано

Працевлаштування осіб з інвалідністю: роботодавці по-новому інформуватимуть Держслужбу зайнятості

СПО профспілок оприлюднило проєкт Порядку надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю

Працевлаштування осіб з інвалідністю: роботодавці по-новому інформуватимуть Держслужбу зайнятості

СПО профспілок оприлюднило проєкт Постанови КМУ „Деякі питання організації працевлаштування осіб з інвалідністю”. Ним, зокрема, пропонується:

1) Затвердити  Порядок надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю.

Цим Порядком визначено механізм надання підприємством, установою, організацією, фізичною особою, яка використовує найману працю (далі – роботодавець), філії обласного, Київського міського центру зайнятості, міського, районного, міськрайонного центру зайнятості (далі – центр зайнятості) інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю.

Так, роботодавець з дня виникнення у нього потреби в підборі працівників з інвалідністю та / або з дати відкриття вакансій, на які можливе працевлаштування осіб з інвалідністю, інформуватиме центр зайнятості за його місцезнаходженням.

Інформація, необхідна для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, може надаватися роботодавцем центру зайнятості в:

  • електронній формі (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів);
  • або в паперовій формі (зі засвідченням підписом керівника / фізичної особи – підприємця або уповноваженої ним (нею) особи). Форма надання інформації, необхідної для організації працевлаштування особи з інвалідністю, та порядок її заповнення затверджуються Мінекономіки.

Первинна інформація надається роботодавцем з метою інформування про наявність потреби у працевлаштуванні осіб з інвалідністю.

Роботодавець може повідомити центр зайнятості про закриття вакансії (вакансій) шляхом електронної комунікації, надсилання повідомлення електронною поштою або під час особистої зустрічі з фахівцем центру зайнятості. 

2)  Внести зміни до Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого Постановою КМУ від 11.02.2015 р. №96, в частині зняття повноважень Держпраці зі здійснення перевірок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, з питань реєстрації у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю та подання ними звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

4) Вилучити з Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого Постановою №70, питань, які можуть бути предметом перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, а саме щодо реєстрації у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю та подання ними звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Так, предметом проведення перевірки буде виконання суб’єктами господарювання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування.

Уточнено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний надавати посадовій особі Держпраці, її територіального органу для ознайомлення і перевірки такі, серед інших,  документи:

  • особові картки, трудові книжки (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування осіб з інвалідністю, що перебувають у трудових відносинах із суб’єктом господарювання;
  • інформацію про попит на робочу силу (вакансії) (форма №3-ПН).

У разі коли за результатами перевірки встановлено факт невиконання суб’єктом господарювання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, вживаються заходи щодо притягнення винних посадових осіб до адміністративної відповідальності.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»