• Посилання скопійовано

Як розраховувати середню зарплату для бронювання працівників?

Розрахунок середньої заробітної плати слід здійснювати відповідно до даних єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ шляхом ділення суми рядків 1.1, 1.3, 1.4 на рядок 105 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату»

Як розраховувати середню зарплату для бронювання працівників?

Нагадаємо, що одним з нових критеріїв для бронювання працівників для підприємств став розмір середньої зарплати. 

Так для приватних підприємств встановлюється обов’язковий критерій — нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал має бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. гривень.

Але деталей розрахунку такої суми в Порядку №76 не встановлено.

Тому у багатьох роботодавців виникло питання щодо правил визначення середньої зарплати.

Нарешті Мінекономіки надало розʼяснення щодо цього питання. В його листі від 11.12.2024 №2704–25/89101–01 вказано, що механізм визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період встановлено Критеріями та порядком, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76 .

Пунктом 2 Критеріїв та порядку встановлено критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, зокрема критерій щодо розміру нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб працівників (підпункт 6 пункту 2).

У листі Мінекономіки рекомендує розрахунок середньої заробітної плати здійснювати відповідно до даних єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ  шляхом ділення суми рядків 1.1 «сума нарахованої заробітної плати», 1.3 «сума оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платників податків», 1.4 «сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів ПФУ» на рядок 105 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату».

***

 

Читайте також:

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»