Головна Усі новини Праця та соціальний захист Інше

Мінфін: осіб, які незаконно отримують соцдопомогу, зобов'яжуть її повернути

Відомство планує провести верифікацію субсидій ЖКГ, допомоги малозабезпеченим родинам та щомісячної допомоги внутрішньо-переміщеним особам

Осіб, які незаконно отримують соціальну допомогу від держави, зобов'яжуть повернути її. Про це в ході презентації проекту Міністерства фінансів щодо верифікації соціальних виплат та пенсій повідомив начальник Управлiння верифiкації та монiторингу виплат міністерства фінансів України  Андрій Рязанцев, передає кореспондент РБК-Україна.

"Що стосується відповідальності, то у випадку наявності фактів, які свідчать про те, що допомога була отримана безпідставно, згідно чинного законодавства передбачено її повернення", - сказав він та додав, що не повертатиметься допомога на дітей, вона буде лише призупинена.

Кримінальна відповідальність передбачена у випадку, якщо особи організовують схеми з отримання виплат в обхід законодавства.

"Безумовно, якщо людина на неіснуючих людей випише 50 допомог соціальних, то напевно вона буде згідно чинного законодавства нести якусь кримінальну відповідальність. На сьогоднішній день прямо передбачена норма закону є лише по допомогах чорнобильців за видане безпідставне посвідчення",- додав він.

На даний момент Мінфін планує провести верифікацію субсидій ЖКГ, допомоги малозабезпеченим родинам та щомісячної допомоги внутрішньо-переміщених осіб.

Процес верифікації триватиме до 1 липня. Уже розпочато перевірку щодо наявності підстав з отримання допомоги внутрішньо-переміщеними особами.

За словами Рязанцева, найбільше випадків з незаконно отриманою допомогою для переселенців було виявлено у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та на лінії зіткнення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у результаті верифікації соціальних виплат уряд планує зекономити 5 мільярдів гривень у 2016 році.

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Інше
Теги:
Матеріальна допомога

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?