Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

У Раді підготували проект Пенсійного кодексу

Законопроектом, серед іншого, скасовується підвищення пенсійного віку та мінімального стажу

Вчора, 16 липня, на сайті Верховної Ради оприлюднено законопроект №4290а "Проект Пенсійного кодексу"

Законопроектом пропонується створити на базі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» єдиний систематизований, уніфікований  законодавчий акт, який би регулював правовідносини у сфері пенсійного забезпечення всіх категорій громадян.

При цьому зберігаються всі соціальні стандарти та гарантії щодо пенсійного забезпечення громадян, окрім деяких положень, які є несправедливими та дискримінаційними. Зокрема, скасовуються:  

підвищення пенсійного віку та мінімального стажу, необхідного для призначення пенсій, встановлених відповідно до так званої пенсійної реформи;

- надмірні пільги народних депутатів України, суддів.

Окрім того, змінюється порядок розрахунку максимального та мінімального розміру пенсії:

- максимальний розмір пенсії обмежується п’ятьма мінімальними пенсіями за віком,

- мінімальну пенсію пропонується збільшити до двох з половиною прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

На думку законотворців, прийняття цього проекту забезпечить упорядкування та зрозумілість пенсійного законодавства, забезпечить конституційне право громадян на соціальний захист та гідні умови життя, позитивно вплине на забезпечення рівності громадян перед законом, відновить соціальну справедливість при наданні державою соціальних гарантій та  створить передумови для подолання правового нігілізму у даній сфері суспільних відносин.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсійний фонд , Пенсія , Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 12

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?