Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

Отримання пенсії за кордоном не звільняє від сплати ЄСВ

Підприємці, які отримують пенсію згідно з законодавством іншої країни, нараховують єдиний соцвнесок на загальних підставах. - ДФСУ

ДФСУ у листі від 30.06.2017 р. №925/Р/99-99-13-02-03-14/ІПК нагадує, що відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону про ЄСВ фізособи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного соцвнеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Статтею 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено умови призначення пенсій за віком.

Отже, фізичні особи - підприємці, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком та отримують пенсію відповідно до Закону №1058, водночас фізичні особи - підприємці, які отримують пенсію згідно з законодавством іншої країни нараховують єдиний внесок на загальних підставах.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Пенсія

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі