• Посилання скопійовано

Голова профспілки вимагає підвищити прожитковий мінімум

В петиції профспілковець вимагає підвищення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітньої плати 3200 грн. Якщо Уряд підтримує цю позицію, то госпсуб'єктів чекає підвищення всіх видів штрафів та інших платежів, які згідно з Законом №1774 були "підв'язані" на прожитковий мінімум

Голова профспілки вимагає підвищити прожитковий мінімум

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець зареєстрував петицію №41/000936-17еп до Кабінету міністрів України.

В петиції профспілковець вимагає підвищення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітньої плати 3200 грн. Щоб звернення розглянули, його повинні підписати 25 тис. громадян за 90 днів, пише сайт КВПУ.

«Статтею 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 3200 гривень. Але насправді – це маніпуляція з боку уряду. Ухваленим 6 грудня 2016 року Законом №1774-VIII (законопроект №5130) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який розробив Кабмін, було внесено зміни до кількох десятків законів, які стосуються розрахунку посадових окладів працівників бюджетної сфери, пенсійного забезпечення, нарахування стипендій та соціальних виплат громадянам та інших. У них термін «мінімальна зарплата», який брався за основу практично всіх розрахунків, замінено на «мінімальний прожитковий мінімум». А розмір прожиткового мінімуму для осіб працездатного віку тим же Законом «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлений у розмірі 1600 грн, тобто удвічі менше від мінімальної зарплати та споживчого кошику. І саме 1600 гривень, а не 3200 братиметься за основу при розрахунку посадових окладів учителям, лікарям та іншим працівникам бюджетної сфери. Перший тарифний розряд також встановлюється у розмірі 1600 грн, хоча раніше він мав дорівнювати мінімальній зарплаті. Ще на стадії розробки законопроекту Конфедерація вільних профспілок України застерігала: його ухвалення призведе до знищення всієї існуючої форми оплати праці та системи колективних угод і договорів в країні. Також влада перебрала на себе повноваження по встановленню посадових окладів, тарифних ставок та коефіцієнтів між посадовими окладами і тарифними ставками. На жаль, ні уряд, ні парламент України так і не дослухалися до наших зауважень. Конфедерація вільних профспілок України вимагає підняти розмір прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати. Тоді це й справді сприятиме підвищенню соціальних стандартів в Україні. Бо нинішнє підвищення зарплати й близько неспівмірне із реальним зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги та цін на продукти харчування та товарів першої необхідності. Тепер бідними стали всі!», – написано в поясненні до петиції.

Джерело: СТРАЙК

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»