Міндоходів роз'яснило, що батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки їх виплати. Така норма передбачена ст. 189 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року №2947-III (із змінами і доповненнями). Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
При нотаріальному посвідченні такого договору державне мито справляється у розмірі 1 % від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
За вчинення дій в інтересах фізичних та юридичних осіб та видачу їм документів, що мають юридичне значення, справляється державне мито. Платники державного мита і об’єкти справляння державного мита, а також розміри ставок державного мита визначені Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року №7-93 «Про державне мито» (далі – Декрет).
Зокрема, ставки державного мита за нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами і виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів, визначені у п.3 ст.3 Декрету. Водночас, Декретом не встановлено окремої ставки державного мита за нотаріальне посвідчення договору про сплату аліментів на дитину. Тому за посвідчення такого договору державне мито справляється відповідно до пп. «д» п. 3 ст. 3 Декрету як за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці.
Особливості обчислення і сплати державного мита визначає Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 №811.