Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

ФЛП прекращает деятельность, но имеет объект налогообложения: что с ф. №20-ОПП?

В случае прекращения предпринимательской деятельности налогоплательщики обязаны подать ф. №20-ОПП с признаком предоставления информации «6 – закриття об’єкта оподаткування», которому должно предшествовать представление ф. №20-ОПП с признаком предоставления информации «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»

У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. Платники податків відповідно до п. 63.3 ПКУ та Порядку обліку платників податків, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 р. №1588 зобов’язані стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліки та повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП (далі – ф. №20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

При зміні відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку ф. №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Графа 9 «Стан об’єкта оподаткування ф. №20-ОПП заповнюється із використанням Пам’ятки для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, згідно з якою обирається стан, який відповідає фактичному стану об’єкта оподаткування на момент подання ф. №20-ОПП, зокрема, 3 – тимчасово не експлуатується, 5 – непридатний до експлуатації, 6 – об’єкт відчужений/повернутий власнику тощо. Про закриття об’єкта оподаткування суб’єкт господарювання інформує контролюючий орган за основним місце обліку шляхом подання ф. №20-ОПП із зазначенням у графі 2 «Код ознаки надання інформації» коду «6 – закриття об’єкта оподаткування», а у графі 9 – відповідного стану об’єкта.

У разі припинення підприємницької діяльності платники податків зобов’язані подати ф. №20-ОПП з ознакою надання інформації «6 – закриття об’єкта оподаткування», якому має передувати подання ф. №20-ОПП з ознакою надання інформації «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування».

Платники податків можуть переглянути інформацію про об’єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, в приватній частині Електронного кабінету.

Відповідальність за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, передбачена п. 117.1 ПКУ.

У відомстві зазначають, що на період дії карантину відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) ф. №20-ОПП не застосовується.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в Луганской области
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , 20-ОПП

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме