Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на общей системе

Физлицо-«общесистемщик» заказал рекламу: будут ли расходы?

Имеет ли право предприниматель на общей системе налогообложения отнести в состав расходов затраты на рекламу? Подпадает ли под рекламные расходы участие такого предпринимателя в выставке? Ответы узнаем из очередной ИНК налоговиков

ДФСУ у ІПК від 27.06.2019 р. № 2997/6/99-99-13-02-03-15/ІПК зазначає, що у пп. 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема, витрати на послуги реклами, прямо пов’язані з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

При цьому, як роз’яснюють податківці, реклама - це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару (ст. 1 Закону №270).

Своєю чергою, спеціальні виставкові заходи - це заходи, які здійснюються з метою просування відповідного товару на ринок, проводяться організовано у певному приміщенні або на огородженому майданчику (у тому числі в місцях реалізації товару) у визначені строки, розраховані на зацікавлених та/або професійних відвідувачів, організатор яких обмежив відвідування заходу тими особами, яким відповідно до законодавства дозволяється продавати товар, що демонструється (ст. 1 Закону №270).

Відповідно до вищезазначеного, податківці доходять висновку, що ФОП на загальній системі оподаткування має право включати до витрат витрати на послуги реклами, які прямо пов’язані з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг за наявності первинних документів.

На нашу думку, згідно з таким висновком до послуг з реклами також відноситься і участь такого підприємця у спеціальних виставкових заходах, на яких здійснюється просування товару або його реклама.

Окрім цього нагадаємо, що такі понесені підприємцем витрати повинні бути в обов’язковому порядку документально підтвердженими та пов’язаними з отриманням доходу.

Детальніше про витрати підприємця–«загальносистемника» читайте у нашій аналітиці

***

Читайте також: 

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на общей системе
Теги:
Расходы , НДФЛ , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме