Головна Усі новини Спрощена система Загальні положення

Зміни у ПКУ, що стосуються приватних підприємців

Зміни, що стосуються всіх приватних підприємців щодо блоку місцевих податків та зборів, ресурсних платежів

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажопасажирських автомобілів сплачується за ставками, встановленими для вантажних автомобілів (пп. 234.1.6. ПКУ).
Екологічний податок. Внесено зміни до терміну «розміщення відходів» (пп. 14.1.223 ПКУ). З 01.01.2013 р.: «розміщення відходів — постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місця розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами».
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Його впровадження відкладається на 2013 рік.
Збір за місця для паркування транспортних засобів. Сума збору відповідно до податкової декларації сплачується протягом 50 днів після закінчення звітного періоду, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування (пп. 266.5.1 ПКУ).
Туристичний збір. Сума збору, обчислена відповідно до квартальної податкової декларації, сплачується за місцезнаходженням податкових агентів в «50-денний строк» (пп. 268.7.1 ПКУ).
Плата за землю. Про визначення бази оподаткування у разі плати за землю (п. 271.2 ПКУ), якщо рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок оприлюднюється після 15 липня поточного року, то в наступному році не запрацюють нові показники. У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни (286.4 ПКУ).
Збір за спеціальне використання землі. Приватні підприємці на всіх системах оподаткування (загальна, спрощена) з 01.07.2012 р. не сплачують «водний» збір у разі використання води тільки для власних санітарно-гігієнічних і питних потреб (п. 323.2 ПКУ).

Джерело
ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Спрощена система / Загальні положення
Теги:
Екологічний податок , Єдиний податок , Водокористування , Збір за паркування , ПДФО-підприємці , Підприємці , ПКУ , Плата за землю

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі