Головна Усі новини Суспільство і життя Економіка

З 2022 року непрацюючі члени малозабезпечених сімей зможуть отримувати допомогу на старт бізнесу

З 2022 року держава пропонує членам малозабезпечених сімей отримати фінансову допомогу на започаткування власної справи. Допомога є безвідсотковою та поворотною – її необхідно буде повернути через три роки підприємницької діяльності

Державна інвестиція в програму стимулювання зайнятості в перший рік може дати близько 2-3 тисяч нових малих підприємців. Про це заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Трудові ресурси».

Вона повідомила, що з початку наступного року непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані як безробітні, отримають унікальну можливість розпочати нове життя. Держава пропонує їм отримати фінансову допомогу на започаткування власної справи. Допомога є безвідсотковою та поворотною – її необхідно буде повернути через три роки підприємницької діяльності. Але сума, що повертається, буде зменшена на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.

За словами Міністра, запуск такої програми – результат масштабування пілотного проекту, який отримав назву «Рука допомоги». Він був реалізований у 2016-2019 роках Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. За підсумками проекту держава замість малозабезпечених безробітних, яким щомісяця виплачувалась соціальна допомога, отримала платників податків, які ще й створювали нові робочі місця.

«ОТГ отримали економічне пожвавлення і, знов-таки, нові робочі місця та більш заможних мешканців. Нарешті, самі учасники проекту взяли свою долю у власні руки і вийшли зі стану бідності. Місячні доходи більшості учасників проекту після року роботи коливались у межах 30-120 тисяч гривень», – сказала Марина Лазебна.

Вона підкреслила, що держава сьогодні інвестує в активні програми стимулювання зайнятості найуразливіших груп, тобто дає людям вудку, а не рибу.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство соціальної політики
Рубрика:
Суспільство і життя / Економіка
Теги:
Підприємці , Матеріальна допомога , Фінансова допомога

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі