ДФС у м. Києві у листі від 13.03.2017 р. №5155/10/26-15-12-01-18 нагадує, що при здійсненні платниками податку з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов'язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків).
При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).
Вищезазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.
Це питання також раніше викладене в листі ДФСУ від 20.01.2017 р. №1312/7/99-99-15-03-02-17. Більше про нього тут>>
Щодо питання визначення найменування товарів (продукції) власного виробництва та відповідності їх коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД при оформленні документів (у тому числі податкових накладних) під час здійснення платником податку операції з постачання таких товарів (продукції) податківці рекомендують звертатись до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково – дослідного інституту судових експертиз.
Від редакції: Зазначення кодів УКТ ЗЕД та кодів послуг у РК
В новій формі РК графи 4.1, 4.2 та 4.3 розділу Б відповідають новим графам 3.1, 3.2, 3.3 ПН. Тож у разі коригування ПЗ з ПДВ за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 РК потрібно вказуватися код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД, або у графі 4.3 - код таких послуг згідно з ДКПП. При коригуванні ПЗ з ПДВ щодо постачання імпортних товарів слід заповнювати ще графу 4.2 розділу Б.
В яких РК коди послуг та згідно з УКТ ЗЕД не зазначаються?
Наразі без кодів УКТ ЗЕД та кодів посліг за ДКПП складаються ПН з типами причин:
04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання;
08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість;
09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість;
13 - Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).
15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання».
****
Читайте також:
- Не забудьте! З 16 березня реєстрація податкових накладних - за новою формою!
- Нова податкова накладна та розрахунок коригування: приклади заповнення
- З’явилися перші умовні коди УКТ ЗЕД для складання податкових накладних
- Податкова накладна з помилкою в коді УКТ ЗЕД: наслідки для продавця та покупця
- Коди на товари та послуги в податкових накладних у 2017 році: зазначаємо правильно