• Посилання скопійовано

Наслідки в оподаткуванні ПДВ при здійсненні операцій з уступки права вимоги

ДФСУ надала роз’яснення щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з уступки права вимоги

Наслідки в оподаткуванні ПДВ при здійсненні операцій з уступки права вимоги

Коментар до листа від 24.07.2017 р. №1325/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Подактівці у листі на підставі норм розд. V ПКУ зазначили, що у постачальника при отриманні авансу від первинного кредитора виникає обов’язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ. На його суму постачальник зобов’язаний скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну. Така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є підставою для покупця (первинного кредитора) для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.

При здійсненні операцій з уступки права вимоги не виникає жодної з обставин, перерахованих у п. 192 ПКУ (зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг).

Тому при уступці відсутні підстави для складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на дату настання першої події операції для первинного кредитора. Тому не складається й податкова накладна на нового кредитора, оскільки податкова накладна вже складена на дату першої події операції (отримання авансу).

Також й перерахування постачальником коштів, отриманих від первинного кредитора як авансу новому кредитору, не є поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг покупцю/отримувачу (первинному кредитору). Тому підстави для коригування сум ПЗ з ПДВ у такого постачальника відсутні.

Тож сам факт замінити кредитора не призводить до наслідків щодо попередньо нараховану суму ПЗ з ПДВ.

Зазначимо, що в іншому своєму роз’ясненні у підкатегорії 101.15 "ЗІР" податківці доводили на підставі  норм п. 185.1 ПКУ, що за операцією з переведення боргу не відбувається постачання товарів/послуг, а створюються зобов’язання вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію, а саме сплатити гроші. Тому податкових зобов’язань з ПДВ за такою операцією у сторін не виникає.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»