• Посилання скопійовано

«Контролюючі органи і перевірки» №18(154) | 17.12.2024 р.

Сто п'ятдесят четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому

«Контролюючі органи і перевірки» №18(154) | 17.12.2024 р.
Це – вісімнадцятий з початку року (сто пʼятдесят четвертий загалом та сорок четвертий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. Зокрема:
  • дізнаємося, що зміниться у податкових перевірках у 2025 році;
  • розповімо, кому з держорганів дозволено проводити планові перевірки у 2025 році;
  • підкреслимо, що Нацбанк розширює та поглиблює нагляд за небанківськими фінустановами;
  • наголосимо, що Держпраці та інші держоргани оприлюднили плани перевірок на 2025 рік;
  • проінформуємо, що порядок направлення податкових вимог платникам податків зміниться;
  • зазначимо, що ДПСУ оновила план-графік перевірок на 2024 рік;
  • підкреслимо, що Гетманцев навів підсумки перевірок інтернет-торговців за 11 місяців 2024 року.
Гарного вам читання!
 

Кому з держорганів дозволено проводити планові перевірки у 2025 році: роз'яснення від ДРС

За інформацією ДРС, державні перевірки бізнесу та інших сфер на час воєнного стану припинені. Але є винятки.
Зокрема, позапланові перевірки проводяться лише за рішенням відповідних центральних органів влади.
Протягом періоду воєнного стану дозволено проведення:
  • планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сферах енергетики та комунальних послуг – НКРЕКП;
  • позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері організації та проведення азартних ігор (у тому числі фактичні перевірки методом контрольних закупок) та у лотерейній сфері – КРАІЛ;
  • заходів державного нагляду та контролю у сфері медіа – Національна рада з питань телебачення та радіомовлення;
  • позапланових заходів державного нагляду (контролю) за формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін, з питань захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг – Держпродспоживслужба;
  • у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку – НКЕК;
  • позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з розробленням, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації – СБУ.

 

Порядок направлення податкових вимог платникам податків зміниться

6 грудня ДПСУ оприлюднила проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до Порядку направлення податковими органами податкових вимог платникам податків» (завантажити).
Метою розробки проєкту наказу є узгодження положень Порядку направлення податковими органами податкових вимог платникам податків із законодавством.
Так, запропоновано уточнити у Порядку №610, що рішення про скасування податкової вимоги приймається відповідно до вимог статті 55 ПКУ.
Також у проєкті наказу враховано вимоги Закону №1089-ІХ та термін «інформаційно-телекомунікаційна система» замінено терміном «інформаційно-комунікаційна система», а абревіатуру «ІТС» відповідно замінено на «ІКС». 

 

Держпраці та інші держоргани оприлюднили плани перевірок на 2025 рік

Станом на 5 грудня вже затвердили плани перевірок на 2025 рік такі держоргани:
Про них та про інші контролюючі органи, які склали свої плани на 2025 рік, ми писали тут.

 

Гетманцев навів підсумки перевірок інтернет-торговців за 11 місяців 2024 року

Д. Гетманцев у своєму Телеграм-каналі проінформував, що:
  • зростання легальної торгівлі з початку року становило 34,1% , що становить 105,6 млрд грн;
  • в листопаді обсяг розрахункових операцій зріс на 5,2% порівняно з жовтнем, досягнувши 415,9 млрд грн (у січні - 310,24 млрд грн);
  • шоденна сума розрахункових операцій зросла з 10 млрд грн у січні до 13,9 млрд грн у листопаді;
  • з січня до листопада було проведено 32,3 тис. фактичних перевірок платників, за результатами яких до бюджету сплачено понад 270 млн грн.

 

Нацбанк розширює та поглиблює нагляд за небанківськими фінустановами

За інформацією НБУ, задля підвищення інституційної спроможності регулятора було реорганізовано Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг та створено на його основі Департамент нагляду за небанківськими надавачами фінансових послуг.
Новостворений департамент матиме розширені повноваження та межі відповідальності. Він не лише продовжить виконувати всі функції Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, але й виконуватиме низку нових функцій.
Зокрема, здійснення безвиїзного нагляду за:
  • надавачами фінансових та супровідних послуг (крім колекторських компаній, бюро кредитних історій, юридичних осіб, яким видано ліцензію на здійснення операцій з готівкою, надавачів послуг, що є допоміжними до платіжних послуг) та їх відокремленими підрозділами;
     
  • небанківськими фінансовими групами (крім небанківських фінансових груп, відповідальними особами яких визначено небанківських надавачів платіжних послуг), учасниками таких небанківських фінансових груп, а також особами, які у встановленому Законом «Про фінансові послуги та фінансові компанії», спеціальними законами порядку надають послуги з аутсорсингу надавачам небанківських фінансових послуг.

 

Увага! ДПСУ оновила план-графік перевірок на 2024 рік

29 листопада 2024 року ДПСУ оприлюднила оновлений план-графік перевірок на 2024 рік. Цього разу зміни торкнулися усіх розділів. А саме:
  • Розділу I "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" та Розділу II "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів" (завантажити). Згідно з ними цього року податківці планують провести 2446 перевірок юросіб (у первинному варіанті було 2172, в останньому оновленні за жовтень - 2447);
     
  • Розділу ІІІ "Документальні планові перевірки фізичних осіб" (завантажити). За ним планується перевірити 916 фізосіб (у попередньому оновленні було 914);
     
  • Розділу IV "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (завантажити). Ним передбачено 180 перевірок (у жовтневому оновленні було 181).

 

І наостанок - аналітика від редакції

Для ФОПів 1 та 2 груп ЄП мораторій закінчився 01.12.2024, а для всіх інших, хто підпадав під мораторій на планові перевірки, ситуація зміниться з 01.01.2025. Про це все ми писали тут.

 

Наразі це все.
Більше новин на тему перевірок ви знайдете тут, а консультацій –  тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»