• Посилання скопійовано

«Бланки і звітність» №04(119) | 14.03.2023 р.

Це – четвертий з початку року (а загалом сто девʼятнадцятий та двадцять перший під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

«Бланки і звітність» №04(119) | 14.03.2023 р.

Це – четвертий  з початку року (а загалом сто девʼятнадцятий та двадцять перший під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло три тижні. За цей час сталося чимало, а саме:

 

  • наведемо нюанси заповнення довідки-розрахунку про сплату ЄСВ;
  • розповімо про долю переліку територій для податкових пільг під час війни;
  • повідомимо, що ДПСУ оновила «Єдине вікно подання електронної звітності» (станом на 28.02.2023 р.);
  • зауважимо, що завершилася кампанія з «нульового» декларування;
  • розповімо про нюанси нарахування пені у разі несплати податків на підставі судової практики.

Гарного вам читання!

 

***

Заповнення довідки-розрахунку про сплату ЄСВ: розʼяснення від ДПС
ДПС зауважила, що довідка-розрахунок на виплату заробітної плати складається платником ЄСВ за формою згідно з додатком 1 до Порядку.

З метою упередження помилок, що виникають під час складання довідки-розрахунку, ДПС надає роз’яснення щодо її складання, а також приклади заповнення.

Так, ​​у рядку 1 зазначається сума заробітної плати, що зазначена у платіжній інструкції, тобто заробітна плата, зменшена на суму відрахувань податків та інших обов’язкових платежів, яка підлягає виплаті через обслуговуючого надавача платіжних послуг.

У рядку 1.1 слід відобразити суму перевищення максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, що дорівнюють п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок (у 2023 році становить 100500,00 грн), яка зменшена на суму відрахувань податків та інших обов’язкових платежів. Наприклад, зменшена на 19,5%, тобто на розмір ПДФО та військового збору.

У рядку 1.2 зазначається сума заробітної плати осіб з інвалідністю, зменшена на суму відрахувань податків та інших обов’язкових платежів.

У рядку 2 здійснюється розрахунок 22% від різниці рядків 1, 1.1 та 1.2. При формуванні довідки-розрахунку в електронній формі розрахунок зазначеного рядка здійснюється автоматично на підставі даних, заповнених у рядках 1, 1.1 та 1.2, з можливістю внесення змін платником єдиного внеску, у разі незгоди з автоматичним розрахунком.

 

Перелік територій для податкових пільг під час війни: на платників податків чекають зміни
Ми вже розповідали, що ДПС з Мінфіном вирішили, що затверджений перелік Мінреінтеграції не може бути використаний для податкових цілей.

Іншого переліку КМУ так і не створив. Наразі свою позицією щодо цієї ситуації висловила Южаніна у своєму Телеграм-каналі.

«Або роковини, адже затвердженого урядом переліку, згідно з яким мешканці таких територій звільнялися б від сплати податку на нерухомість і плати за землю, досі немає», – пише вона.

А замість цього на робочій групі Комітету ВРУ Гетманцева 7 березня  було вирішено, що пільгу з плати за землю планують обмежити 1 числом місяця, що настає через 6 місяців після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації. Про це ми розповідали тут.

Оновлено «Єдине вікно подання електронної звітності» (станом на 28.02.2023 р.)
ДПСУ оприлюднила оновлення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.31.5.0 станом на 28.02.2023 р.

Зокрема, додано нові версії документів на виконання Наказу Мінфіну від 12.01.2023 р. №19:

  • J/F1412406 – Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

  • J/F1407801 – Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

  • J/F1307801 – Повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Кампанія з «нульового» декларування завершена: які результати та суми збору?
Підкреслимо, що 28 лютого 2023 року був останнім днем, коли можна було скористатися можливістю податкової амністії та легалізувати активи, які не були своєчасно оподатковані.

До вказаної дати громадяни мали можливість легалізувати за низькими ставками активи, набуті з 1991 року по 1 січня 2021 року, які підлягали оподаткуванню в момент їх отримання, але не були задекларовані та оподатковані у порушення податкового та валютного законодавства.

Декларанти, які у повному обсязі сплатили збір з одноразового добровільного декларування, звільняються від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства й від обов’язку нарахування та сплати податків щодо доходів, які стали джерелом одержання задекларованих активів, та надалі можуть вільно розпоряджатися своїм майном. Про це ми писали тут, а всі новини на тему «нульового» декларування наводили тут.

1 березня Гетманцев у своєму Телеграм-каналі навів підсумки деклараційної кампанії. За його даними, станом на 01.03.2023 р.:

  • подано 845 декларацій;
  • загальна вартість задекларованих активів становить 8 823,6 млн грн, а загальна сума задекларованого збору – 547,5 млн грн.

Нюанси нарахування пені у разі несплати податків: судова практика
Колегія суддів зазначила, що у постанові від 27.09.2022 у справі №380/7694/20 Верховний Суд також здійснив аналіз судової практики з питання застосування норми ст. 129 ПКУ (у редакції, чинній до 01 січня 2017 року) при нарахуванні контролюючим органом суми податку у разі виявлення його заниження, яка є сформованою і усталеною. За сформованою судовою практикою, пп. 129.1.2 ПКУ встановлює застосування фінансової санкції до платників податків у вигляді нарахування пені від дня настання строку погашення податкового зобов'язання та за весь період заниження податкового зобов'язання на суму такого заниження, позаяк платник весь період, коли він не декларував та не сплачував податки, користувався коштами, які він повинен був сплатити до бюджету.

Касаційний адміністративний суд зауважив, що дії відповідача в межах, які оскаржуються позивачем, відповідають правовому регулюванню, встановленому пп. 129.1.1 та п. 129.2 ПКУ на час виникнення спірних правовідносин та відповідно до наявного в матеріалах справи розрахунку пені, така нарахована саме на суму заниженого податкового зобов'язання, правомірність збільшення якого підтверджена у судовому порядку, і за весь час його заниження (у тому числі за період судового оскарження). Про це все ми зазначали тут.

***

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на березень 2023 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»