• Посилання скопійовано

«Бланки і звітність» №04(157) | 12.03.2025 р.

Сто п'ятдесят восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому

«Бланки і звітність» №04(157) | 12.03.2025 р.
Це – четвертий з початку року (а загалом сто п’ятдесят сьомий та п’ятдесят дев’ятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло два тижні і вже є чимало нового. А саме:
  • повідомимо про чергові зміни до декларації з податку на прибуток;
  • зауважимо, що вже є нові формати для складання декларацій з ЄП та повідомлення про прийняття на роботу (поки для розробників);
  • роз’яснимо, чи потрібно відображати в єдиній звітності нарахований дохід ФОПів та самозайнятих осіб;
  • розкажемо, що з 5 березня діють зміни до Порядку бронювання працівників;
  • розглянемо лист Мінекономіки щодо середньої зарплати для бронювання за новою єдиною звітністю;
  • поговоримо про розрахунок середньооблікової та облікової кількості працівників для подання звітності;
  • з’ясуємо, чи потрібно подавати заяву за ф. №1-РРО для перереєстрації РРО після оновлення чеків.
Гарного Вам читання!
 

Нові формати для складання оновлених декларацій з ЄП та повідомлення про прийняття на роботу

ДПС оприлюднила в Реєстрі е-документів (поки що лише для розробників!) нові формати для подання оновлених форм:
  • повідомлень про прийняття на роботу працівників (більше у новині). Свіже роз’яснення про те, що змінилося у новій формі, читайте тут;
     
  • декларацій з єдиного податку для всіх 4 груп (подробиці у новині). Аналіз цих форм можна прочитати у статті від редакції.
Станом на 11.03.2025 в Е-кабінеті ДПС поки що немає нових форматів.

Знову зміни до декларації з податку на прибуток

Мінфін наказом  від 13.02.2025 №94 вніс зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897.
Форму декларації привели у відповідність до норм ПКУ через внесення до нього змін законами №4015 та №4113. Зокрема, зʼявилися нові додатки МПЗ-З та ЩАВ, а також оновлено рядки щодо авансових внесків для обмінників.

Чи повинен податковий агент відображати в єдиній звітності нарахований дохід ФОПів та самозайнятих осіб?

Ми розповідали, що у «ЗІР» питання щодо необхідності подання єдиної звітності ФОПами при нарахуванні доходів іншим ФОПам переведено у нечинне від 24.02.2025. 25 лютого там зʼявилося нове роз’яснення. У ньому вже не йдеться про нарахування ФОПом доходів іншим ФОПам. 
І ось зʼявилося ще окреме розʼяснення щодо ФОПів та самозайнятих осіб. Згідно з нею, позиція ДПС залишається незмінною. Є доходи ФОПів – подавайте щодо них дані в єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Чи подавати заяву за ф. №1-РРО для перереєстрації РРО після оновлення чеків?

Відповідно до п. 2 гл. 3 розд. ІІ Порядку №547 у разі зміни версії внутрішнього програмного забезпечення РРО суб'єкт господарювання або його представник протягом 5 р.дн., що настають за днем, коли змінилася версія, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО:
  • реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації «Перереєстрація  у зв'язку із зміною версії внутрішнього програмного забезпечення РРО»;
     
  • реєстраційне посвідчення.
Як подати посвідчення разом з заявою через Електронний кабінет, ДПС роз’яснила у ЗІР (підкатегорія 109.06). Хоча тут йдеться про скасування реєстрації РРО, у разі  перереєстрації дії СГ будуть такими самими.
З вищесказаного випливає, що якщо версія ПЗ не змінювалась, то й подавати заяву ф. №1-РРО не потрібно. Більше – у новині.

Рахуємо середню зарплату для бронювання за новою єдиною звітністю з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

У новому листі від 07.03.2025 №2704-25/20968-01 Мінекономіки надало такі рекомендації:
1. Роботодавцям слід  здійснювати розрахунок середньої заробітної плати на підставі суми рядків 1.1 “сума нарахованої заробітної платиˮ, 1.3 “сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платника податківˮ, 1.4 “сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду Україниˮ. Тобто в суму нарахованої зарплати входять і лікарняні.
 
2. Після розрахунку цієї загальної суми (1.1+1.3+1.4)  її слід поділити на рядок 103 “Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення)ˮ (у старій єдиній звітності - 105).
Як бачимо, незважаючи на зміну  форми, підхід Мінекономіки не змінився. Для розрахунку середньої зарплати для підтвердження відповідності критеріям критичності підприємства потрібно взяти зарплату і лікарняні та поділити на кількість працівників, які ці виплати отримали.  

З 5 березня діють зміни до Порядку бронювання працівників

Нагадаємо, що Кабміном було внесено зміни до:
1) Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, 
2) Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 №76 стосовно:
  • врахування у загальній кількості військовозобов’язаних, які підлягатимуть бронюванню, працівників, призваних на військову службу під час мобілізації після 18.05.2024;
     
  • зменшення до 5 днів строку для анулювання відстрочки працівників підприємств, установ, організацій;
     
  • запровадження місячного періоду для критерію щодо розміру нарахованої середньої зарплати працівників під час визначення підприємства, установи, організації критично важливими для економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 
Відповідні зміни містяться у постанові КМУ від 28.02.2025 №233, яка запрацювала з 5 березня 2025.

Насамкінець – аналітика від редакції

Чи однакові розрахунки середньооблікової кількості штатних працівників для звітності до Держстату та до ПФУ? Чи можуть бухгалтери брати дані для об’єднаного звіту з №1-ПВ? Чи включати мобілізованих до середньооблікової кількості штатних працівників? Читайте у цій статті.

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на березень 2025 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит» 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»