• Посилання скопійовано

«Податок на додану вартість» №13(148) | 03.09.2024 р.

Сто сорок восьмий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість

«Податок на додану вартість» №13(148) | 03.09.2024 р.
Це – тринадцятий з початку року (сто сорок восьмий загалом і сорок девʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість. З моменту написання попередньої розсилки минуло майже три тижні, і нам є про що розповісти. А саме:
  • підкреслимо, що з 3 вересня діє Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види сільгосптоварів;
  • визначимося, чи включається до бази оподаткування ПДВ сума відсотків на залишки коштів на банківському рахунку;
  • дізнаємося, як скласти ПН при отриманні послуг від нерезидента;
  • розкажемо, що за позицією Гетманцева пільги з ПДВ для експрес-відправлень до 150 євро вигідні найбільшим міжнародним компаніям;
  • зауважимо, що не потрібно в декларації з ПДВ зазначати помилково складені ПН на операцію з постачання товарів/послуг;
  • розповімо про появу УПК щодо правил звільнення від ПДВ операцій з будівництва житла.
Гарного вам читання!
 

Правила звільнення від ПДВ операцій з будівництва житла: затверджено УПК

Мінфін затвердив Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого п. 197.15 ПКУ.
У ній наведено  норми ПКУ щодо цих операцій та відповіді на такі питання:
  • Що саме розуміється під формулюванням «будівництво житла», визначеним у пункті 197.15 статті 197 розділу V ПКУ?
     
  • Чи належать до поняття «житло» житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості?
     
  • Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції генерального підрядника з постачання замовнику будівельно-монтажних робіт з нового будівництва житла, реконструкції житла, реставрації житла та капітального ремонту житла, якщо оплата таких робіт відбувається за рахунок державних коштів?
     
  • Чи потрібно нараховувати ПДВ на вартість (ціну) будівельно-монтажних робіт з будівництва житла, що постачаються генеральним підрядником (платником ПДВ) замовнику, якщо оплата таких робіт відбувається за рахунок державних коштів?
     
  • Яким чином генеральному підряднику (платнику ПДВ) відкоригувати ПЗ з ПДВ, що були нараховані за операцією з постачання замовнику будівельно-монтажних робіт з будівництва житла за рахунок державних коштів, яка підлягала звільненню від ПДВ?
     
  • Як визначити, що операції, які передбачені пунктом 197.15 ПКУ, здійснюються за державні кошти?

З 3 вересня діє Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види сільгосптоварів

20 серпня на засіданні КМУ було затверджено Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види сільгосптоварів. З текстом Постанови №944 можна ознайомитися тут. Деталі дії цього порядку вже навело Мінагрополітики. Про це ми писали тут
Постанова №944 почала діяти з 3 вересня.  Але сам Порядок запрацює з дати набрання чинності Постановою щодо запровадження режиму експортного забезпечення. Поки Уряд не затвердив цей режим.
Нагадаємо, що дія режиму експортного забезпечення поширюється на експортні операції з вивезення за межі митної території України товарів, що класифікуються за кодами 0409 00 00 00, 0802 31 00 00, 0802 32 00 00, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514, 2306 згідно з УКТ ЗЕД.

Чи включається до бази оподаткування ПДВ сума відсотків на залишки коштів на банківському рахунку?

Кошти, що отримуються платником податків у вигляді відсотків на залишки коштів на банківському рахунку, не є компенсацією вартості товарів/послуг. Тому сума таких коштів до бази оподаткування ПДВ платника податку не включається та не підлягає відображенню у декларації з ПДВ. Про це ми писали тут.

Як скласти ПН при отриманні послуг від нерезидента?

Податківці у підкатегорії 101.16 «ЗІР» зазначили,  що у разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України:
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер постачальника (продавця)» такої накладної проставляється умовний ІПН «500000000000»;
     
  • у рядку «Постачальник (продавець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент), рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється. У рядках, відведених для заповнення даних покупця, отримувач (покупець) зазначає власні дані.
У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини 14 – Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента.
Решта реквізитів заповнюються відповідно до норм Порядку №1307.

Платник ПДВ змінив своє найменування: які наслідки зі складанням ПН?

Житомирські податківці підкреслили, що від дня внесення даних щодо нового найменування юридичної особи у ЄДР і до дня перереєстрації у зв’язку зі зміною найменування (прізвища, імені та по батькові) платник ПДВ при складанні ПН та РК до них повинен зазначати одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім’я, по батькові). З дати перереєстрації - тільки нове.

Пільги з ПДВ для експрес-відправлень до 150 євро вигідні найбільшим міжнародним компаніям

Податкові пільги для міжнародних експрес-відправлень вартістю до 150 євро надають переваги найбільшим міжнародним компаніям, які постачають товари на митну територію України без сплати ПДВ. Про це повідомив Гетманцев у своєму Телеграм-каналі після наради з ритейлерами та поштовими операторами.
«Зазначена пільга в 150 євро надає очевидну перевагу надвеликим міжнародним компаніям, які постачають товари на митну територію України без сплати ПДВ. Обсяги поставок зростають фантастично», – підкреслив Гетманцев.
За збереження нинішніх темпів уже наступного року наші компанії втратять більшу частину ринку, а вже через рік опиняться на межі виживання, висловив він припущення, закликавши діяти швидше.

Помилкове складання ПН на операцію з постачання товарів/послуг: чи зазначати в декларації з ПДВ?

Чернівецькі податківці наголосили, що в декларації платник податку зазначає дані, вказані у складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані у помилковій (другій) податковій накладній і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в декларації.

Наразі це все.
Більше новин, присвячених виключно ПДВ, ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»