• Посилання скопійовано

«Податок на додану вартість» №16(151) | 06.11.2024 р.

Сто п'ятдесят перший лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість

«Податок на додану вартість» №16(151) | 06.11.2024 р.
Це – шістнадцятий з початку року (сто пʼятдесят перший загалом і п’ятдесят другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, і нам є про що розповісти. А саме:
  • підкреслимо, що нова форма декларації з ПДВ  уже є в «Єдиному вікні подання електронної звітності»;
  • зауважимо, що Уряд запровадив режим експортного забезпечення;
  • наголосимо, що за жовтень звітувати з ПДВ слід за новою формою;
  • зупинимося на подробицях складання нової звітності з ПДВ;
  • дізнаємося, чи будуть наслідки у разі порушення нумерації податкових накладних;
  • з’ясуємо, який валютний курс НБУ визначає вартість товарів при складанні ПН на експорт товарів.
Гарного вам читання!
 

Який валютний курс НБУ визначає вартість товарів при складанні ПН на експорт товарів?

Чернівецькі податківці зазначили, що  при експорті товарів датою виникнення ПЗ з ПДВ є дата оформлення митної декларації, яка відображає завершення процедури митного оформлення експортної операції. Вона визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, а в разі електронного декларування – за наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення з використанням електронного підпису чи печатки.
На дату виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ – експортер складає податкову накладну з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземних валют, який встановлено НБУ у попередній робочий день.

За жовтень звітувати з ПДВ слід за новою формою

Львівські податківці підкреслили, що застосування форм, викладених наказом Мінфіну №400 у новій редакції, починається з 1 листопада 2024 року – для декларації з податку на додану вартість, яка подається починаючи зі звітного періоду за жовтень 2024 року. 
Також починаючи з 1 листопада 2024 року за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок. 
Підкреслимо, що Наказом №400 декларацію та уточнюючий розрахунок доповнено новими рядками. В них підлягатимуть відображенню операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та інформація про коригування показників за такими операціями. Додатків до декларації тепер шість!
Зокрема, об’єднуються додатки 2 та 3 до декларації у додаток 2, у зв’язку з чим буде змінено порядкові номери додатків 4, 5, 6, 7 до декларації на додатки 3, 4, 5, 6.   

Нова форма декларації з ПДВ – уже в «Єдиному вікні подання електронної звітності»

ДПСУ оприлюднила оновлення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.32.11.0 станом на 25.10.2024.
Додано нові версії документів на виконання наказу Мінфіну від 09.08.2024 №400:
  • J0200126 - Податкова декларація з податку на додану вартість (юросіб) разом зі всіма додатками;
  • F0200126 - Податкова декларація з податку на додану вартість (фізосіб) разом зі всіма додатками;

Уряд запровадив режим експортного забезпечення

29 жовтня на черговому засіданні КМУ було запроваджено тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, режим експортного забезпечення до операцій з експорту окремих видів товарів. Це стосується:
  • меду натурального;
  • горіхів волоських;
  • пшениці і суміші пшениці та жита (меслину);
  • жита;
  • ячменя; овесу;
  • кукурудзи;
  • соєвих бобів;
  • насіння соняшнику;
  • ріпаку або кользи.
Мінекономіки підкреслило, що Постанова набере чинності через 30 днів після приведення у відповідність та прийняття усіх необхідних підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України від 09.05.2024 №3706-IX, а також після забезпечення можливості обробки інформації, визначеної цим Законом в інформаційно-комунікаційних системах центральних органів виконавчої влади.
Зазначимо, що з 1 листопада вже діє Порядок розрахунку частки неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів сільгосптоварів та визначення переліку платників податків, які відповідають вимогам режиму експортного регулювання.

Особливості складання нової звітності з ПДВ: деталі від ДПС

Декларацію з ПДВ та уточнюючий розрахунок доповнено новими рядками, в яких підлягатимуть відображенню операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та інформація про коригування показників за такими операціями, уточнено подання інформації щодо придбання товарів/послуг.
Зокрема,  групу рядків 2 «Операції з вивезення товарів за межі митної території України» доповнено рядком 2.3 «Операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі – окремих видів товарів)», в якому зазначені операції залежно від застосовуваної ставки податку відображаються у відповідних підрядках:
  • підрядок 2.3.1 – операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;
  • підрядок 2.3.2 – операції, що оподатковуються за основною ставкою;
  • підрядок 2.3.3 – операції, що оподатковуються за ставкою 14%.
Підрядки 2.3.1, 2.3.2 та 2.3.3 не підлягають заповненню до запровадження РЕЗ, а після запровадження РЕЗ – можуть бути заповнені виключно платниками, які здійснюють постачання товарів, до яких застосовується РЕЗ. 
Ці ж нюанси заповнення стосуються й інших відповідних нових рядків декларації. Про це ми докладно писали тут.

Чи будуть наслідки у разі порушення нумерації податкових накладних?

 Податківці у підкатегорії 101.27 «ЗІР» підкреслили, що порушення послідовності присвоєння номерів податкових накладних протягом певного періоду (доби) не є порушенням Порядку №1307. 
У разі якщо платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, друга та наступні податкові накладні з таким номером не можуть бути зареєстровані в ЄРПН.

Наразі це все.
Більше новин, присвячених виключно ПДВ, ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»