Це – вже сорок третій (і шістнадцятий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування.
З моменту написання попереднього листа минув майже місяць, тож нам є про що розповісти.
Сьогодні ми:
- розповімо, як нова влада планує боротися зі схемами за участю ФОП;
- проінформуємо про намір Уряду запровадити для айтішників окрему групу єдиного податку;
- зупинимося на можливих змінах до ПКУ щодо перебування на спрощеній системі;
- визначимося, коли фізособам-«єдинникам» доведеться перейти на загальну систему;
- поговоримо про правила заповнення книги обліку при розрахунку карткою;
- дізнаємося, як фізособі-«єдиннику» визнавати дохід, який отримано в інвалюті.
Гарного Вам читання!
***
Коли фізособам-«єдинникам» доведеться перейти на загальну систему?
Пп. 298.2.3 ПКУ встановлено перелік випадків та строків для переходу фізосіб-єдинників» на загальну систему. Тож якщо фізособи-«єдинники» порушують умови, визначені ПКУ щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, то такі платники зобов’язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснене одне із порушень, перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.
Окрім того, вказані фізичні особи – підприємці в декларації платника єдиного податку додатково повинні відобразити окремо доходи, отримані від здійснення операцій, які не дають права на застосовування спрощеної системи оподаткування, та застосувати до них ставку єдиного податку в розмірі 15%. Про це ми писали тут.
Як «єдиннику» заповнювати Книгу обліку при розрахунку карткою?
Волинські податківці у ІПК від 29.07.2019 р. №3546/ІПК/03-20-13-01-06 нагадали, що доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ.
Своєю чергою, відповідно до вимог п. 5 Порядку №579 записи в Книгах обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема, про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою. Тобто записи в книзі обліку виконуються саме в день зарахування коштів на рахунок підприємця. Про це ми зазначали у своїй новині.
Як нова влада планує боротися зі схемами за участю ФОП?
В Україні боротимуться зі схемами, коли працівників змушують реєструватися ФОП. Про це заявив депутат від партії «Слуга народу» Данило Гетманцев.
«Йдеться про так званих осіб-підприємців і про єдиний податок. Більш того, ми брали на себе зобов'язання не змінювати податковий режим – не підвищувати ставки і не скорочувати ліміти операцій для ФОПів за єдиним податком. Але проблема цього режиму в тому, що ним, крім малих підприємців, користується середній і великий бізнес. Зайдіть до будь-якого ресторану Києва і вам на алкогольні напої принесуть чек від ТОВ або якоїсь юрособи, а на їжу – від ФОПа. Про що це говорить? Про масове ухилення від сплати податків з використанням ФОПів. Зайдіть до ювелірного магазину, магазину електроніки. Всі на ФОПах», - сказав він.
За словами Гетманцева, і Президент, і партія «Слуга народу» послідовно підтримують спрощений режим.
Нова група для айтішників-«єдинників»: які податки доведеться сплачувати?
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук запропонував створити Фонд розвитку людського капіталу для IT-галузі, який би керувався самою галуззю. Про це він заявив на зустрічі Уряду з експортною ІТ-індустрією.
За його словами, кошти цього Фонду підуть на стипендії для талановитих студентів, гранти для молодих вчених і створення освітньої інфраструктури.
Глава ДПС Сергій Верланов повідомив, що пропонується ввести спеціальну опцію оподаткування для ФОП в IT-галузі.
Зокрема, крім 5%-го єдиного збору, 1,5%-го військового збору та ЄСВ з двох мінімальних зарплат, передбачається введення збору на розвиток людського капіталу.
І наостанок – дві аналітики від редакції
Які зміни планують внести до ПКУ щодо правил перебування на спрощеній системі? Читайте тут.
Як визнавати дохід фізособі-«єдиннику», який отримано в інвалюті? Чи виникає дохід через визнання курсових різниць? Про це ми писали тут.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»