• Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №20(131) | 19.12.2023 р.

Сто тридцять перший лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №20(131) | 19.12.2023 р.
Це – вже сто тридцять перший загалом (двадцятий у 2023 році та тридцять шостий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:
 
  • визначимося, за яких умов фізособи-«єдинники» звільняються від плати за землю;
  • розповімо про наслідки здійснення заборонених видів діяльності для «єдинників»;
  • розкажемо, як ФОПу подати заяву для переходу на ЄП в е-формі;
  • дізнаємося, до якого органу ДПС «єдиннику» подавати заяву у разі зміни місцезнаходження;
  • зʼясуємо, як «єдиннику» 4 групи заповнити графи 7 – 10 декларації з позначкою «Уточнююча».
Гарного вам читання!

За яких умов фізособи-«єдинники» звільняються від плати за землю?

Київські податківці зазначили, що звільняється від сплати земельного податку (у т. ч. обов’язку нарахування, подання податкової звітності зі земельного податку) ФОП – платник єдиного податку:
  • І - ІІІ груп – за земельні ділянки, що використовуються такою особою за призначенням для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування);
     
  • ІV групи – за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

 

Як «єдиннику» 4 групи заповнити графи 7 – 10 декларації з позначкою «Уточнююча»?

Податківці з Офісу великих платників підкреслили, що у разі зміни протягом року об’єкта оподаткування, нормативної грошової оцінки земельної ділянки, ставок податку показники у графах 7 – 10 декларації заповнюються (зі застосуванням формул за відповідними графами) з дня календарного місяця, у якому починають, та/або до дня календарного місяця припинення дії таких змін.
Наприклад, зміна площі земельної ділянки за одним кодом органу місцевого самоврядування за КАТОТТГ з однаковою нормативною грошовою оцінкою одиниці площі земельної ділянки відбувається у ІІ кварталі звітного року (графа 8 декларації).
При поданні декларації з позначкою «Уточнююча», зокрема у графі 3, зазначається виправлена площа земельної ділянки (зменшена або збільшена), а у графі 6 – виправлена річна сума єдиного податку щодо такої зміненої площі земельної ділянки, обчислена за наведеною формулою: графа 3 х графа 4 х графа 5 /100.

 

Заборонені види діяльності для «єдинників» 1-3 груп: що перевіряє ДПС?

На думку нашої редакції, платник єдиного податку чи суб’єкт господарювання, який переходить на єдиний податок, може зафіксувати у своїх реєстраційних даних будь-який код КВЕД (хоч зі списку недозволених, хоч зі списку подвійних кодів).  І податкова служба не має жодних підстав відмовити у реєстрації платником ЄП чи анулювати статус єдиного податку.
Наслідки настають лише у разі фактичного здійснення заборонених видів діяльності, що підтверджується договорами та/бо первинними документами. Про це докладніше ми розповідали тут.

 

До якого органу ДПС «єдиннику» подавати заяву у разі зміни місцезнаходження?

Чернівецькі податківці підкреслили, що ФОП у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району, або у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) з ТОТ або бойових дій, на іншу територію України, подає заяву про перехід на спрощену систему до ДПС за основним місцем обліку, тобто за новим місцезнаходженням.

 

Як ФОПу подати заяву для переходу на ЄП в е-формі?

Для надіслання Заяви ФОПом у меню «Введення звітності» приватної частини Е-кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється Заява, та з переліку електронних форм обирається Заява за формою F0102003. За замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації. 
У запропонованій формі Заяви необхідно заповнити відповідні поля електронного документу, підписати та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично. 
У разі переходу ФОП на спрощену систему (перша - третя групи платників єдиного податку) додатково до Заяви подається Розрахунок. 
Для цього платник у вкладці «Додатки» обирає опцію «Додати» Розрахунок за формою F0102103 та заповнює обов’язкові поля. Докладніше про це ми писали тут.

 

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»