• Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №16(147) | 07.11.2024 р.

Сто сорок сьомий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №16(147) | 07.11.2024 р.
Це – вже сто сорок сьомий загалом (шістнадцятий у 2024 році та п’ятдесятий другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:
  • проінформуємо, що станом на 6 листопада Закон про підвищення податків не підписано;
  • повідомимо про нові рахунки для сплати ВЗ;
  • з’ясуємо, чи будуть наслідки для фізособи-«єдинника» при встановленні розміру оренди, меншого за мінімальний;
  • визначимося, як фізособі-«єдиннику» відкоригувати дані попередніх декларацій у разі повернення коштів;
  • дізнаємося, коли резидент Дія Сіті може обрати ЄП;
  • розповімо, як ФОПу заповнювати заяву для переходу на іншу групу ЄП при перевищенні ліміту доходу.
Гарного вам читання!
 

УВАГА! Станом на 6 листопада так і не підписано Закон про підвищення податків

Закон про підвищення податків було передано Зеленському на підпис ще 15 жовтня, але станом на 6 листопада його так і не підписано.
Для фізосіб-«єдинників» строк для сплати ВЗ за жовтень вже минув (але обов’язок поки що не діє), а податківці вже підготувалися та розмістили на своїх сайтах нові рахунки для ВЗ.
При цьому ДПС та Мінфін досі не надали роз’яснення щодо новацій та правил застосування рахунків для сплати ВЗ «єдинниками».
Це все означає, що до дня набрання чинності закону ставка ВЗ для всіх видів доходів діє тільки одна - 1,5%, а у «єдинників» так і немає обовʼязку щодо сплати ВЗ. 

Зʼявилися нові рахунки для сплати ВЗ та авансу для торговців пальним (для всіх областей та м. Києва)

Фізособи-«єдинники», як і юрособи-«єдинники», отримали окремі рахунки для сплати ВЗ. 
Для ВЗ із зарплати та інших доходів фізосіб у рахунках - змін немає. Про це ми писали тут.

Фізособа-«єдинник» встановила розмір оренди, менший за мінімальний: чи будуть наслідки?

Податківці у підкатегорії 107.01.05 «ЗІР» підкреслили, що розмір орендної плати, встановлений у договорі оренди, повинен бути не меншим від мінімальної суми орендного платежу, встановленої згідно з Методикою №1253.
Але при цьому ПКУ не передбачено відповідальності за встановлення в договорі оренди розміру орендної плати, меншого від мінімальної суми орендного платежу, встановленої згідно з Методикою №1253.

Як фізособі-«єдиннику» відкоригувати дані попередніх декларацій у разі повернення коштів?

Податківці у підкатегорії 107.01.07 «ЗІР» зауважили, що  у разі розірвання договору ФОП – платником єдиного податку (першої – третьої груп) та поверненні кошів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги):
  • у податковому періоді їх отримання - сума таких коштів не включається до складу його доходу та відповідно не підлягає відображенню у Декларації;
     
  • в іншому податковому періоді - потрібно уточнити показники усіх попередньо поданих Декларацій, в яких до доходів була включена така сума (авансу, передплати) та подати  уточнення до раніше поданих Декларацій.

Коли резидент Дія Сіті може обрати ЄП: роз'яснення від ДПС

Харківські податківці зауважили, що юрособа, яка є резидентом Дія Сіті та платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, може обрати третю групу платника єдиного податку за умови втрати статусу резидента Дія Сіті та дотримання вимог щодо спрощеної системи за нормами ПКУ.

Як ФОПу заповнювати заяву для переходу на іншу групу ЄП при перевищенні ліміту доходу?

У разі перевищення фізособою-«єдинником» (першої або другої групи) відповідного обсягу доходу, визначеного для таких платників у п. 291.4 ПКУ, та переходу на іншу групу платників єдиного податку (другу або третю) Заява подається з позначкою «Внесення змін».
При цьому підлягають заповненню поля 1 – 4, 5.2, 6 – 9 Заяви.
З метою інформування у полі 5.5 Заяви проставляється позначка навпроти рядка «перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктами 1 - 3 п. 291.4 ПКУ (для платників першої – третьої груп)».
Інші поля 5.1, 5.1.1, 5.3, 5.4, 10, 11 Заяви не заповнюються. Про це ми писали тут.

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»