• Посилання скопійовано

Що почитати у квітні: 12 найцікавіших матеріалів редакції за березень

На жаль, війна триває... А отже, й надалі це основна тема, до якої зводиться більшість інших (зокрема, бухгалтерських). Щоби поміж усім цим потоком інформації не пропустити чогось важливого, рекомендуємо почитати 12 найцікавіших матеріалів редакції за березень

Що почитати у квітні: 12 найцікавіших матеріалів редакції за березень

1) Постанову №45 щодо бронювання не скасовують (ТЦК виправляє дані!)

49 тис. переглядів

Раніше ТЦК вказував, що працівників, які були заброньовані за Постановою №45, слід бронювати через Дію, оскільки постанову №45 планують анулювати з 1 квітня. Але згодом зʼявилася нова інформація - у ТЦК був збій, і тепер він вносить правильні дані!

 

2) Роботодавці, приготуйтеся! Вже є плани на перевірки ТЦК на 2025 рік

34 тис. переглядів

Які перевірки можуть проводити ТЦК? На підставі яких документів їх проводять? Якщо на підприємстві раніше не вели військовий облік, з чого почати? Який розмір адмінштрафу за порушення його ведення? Які помилки виявляють під час перевірок?

 

3) УВАГА! Зміни до Постанови №45: відеорозʼяснення від ТЦК

32 тис. переглядів

Начальник відділу військового обліку Миколаївського обласного ТЦК зауважив, що тепер документальне оформлення бронювання військовозобов'язаних здійснюється лише тоді, коли підприємство почало виконувати мобілізаційне завдання

 

4) З 5 березня діють зміни до Порядку бронювання працівників

19 тис. переглядів

Постанову №233 опубліковано 5 березня. Тож з цієї дати у загальній кількості військовозобов’язаних для бронювання враховуватимуться працівники, мобілізовані після 18.05.2024. Також передбачено зменшення до 5 днів строку для анулювання бронювання.

 

5) Працівник зі статусом інвалідності працює неповний робочий день: що з нормативом?

18 тис. переглядів

Для розрахунку нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю включається особа з інвалідністю, яка працює за основним місцем роботи, на неповний робочий день (тиждень).

 

6) Працевлаштування осіб з інвалідністю у 2025 році є обовʼязковим!

17 тис. переглядів

У 2025 році, як і в минулі роки, усі роботодавці мають виконувати нормативи створення робочих місць для працівників з інвалідністю. Якщо не виконується норматив, тобто якщо у роботодавця не працює потрібна кількість осіб з інвалідністю, то це є порушенням.

 

7) Мінʼюст затвердив строки зберігання документів щодо військового обліку

15 тис. переглядів

Мінʼюст затвердив зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності юросіб. Але ці зміни стосуються запровадження конкретних строків зберігання документів з військового обліку.

 

8) З 28 серпня штатний розпис стане необов'язковим: що робити роботодавцям?

12 тис. переглядів

Скасування Господарського кодексу має одним з наслідків скасування обов’язку складати штатний розпис. Чи означає це, що цей документ далі буде непотрібним?

 

9) Фізособи-«єдинники» мають право використовувати для власних потреб кошти з підприємницького рахунку

11 тис. переглядів

Позиція ДПС незмінна: фізособа-«єдинник» має право вільно користуватися коштами для власних потреб з підприємницького рахунку за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів від підприємницької діяльності.

 

10) Наближається строк для сплати ЄСВ ФОПами за І квартал 2025 року!

10 тис. переглядів

21 квітня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за І квартал 2025 року. Сума для сплати становить 5 280 грн. Зараз «воєнної» пільги немає, отже, ФОПи мають сплачувати ЄСВ за загальними правилами (хоча є і винятки).

 

11) Кого насамперед ДПС включає до свого плану-графіка перевірок?

9 тис. переглядів

Податківці нагадали, що до плану-графіка податкових перевірок включаються суб’єкти господарювання, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків.

 

12) Нардепи хочуть повернути квартальну єдину звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ

9 тис. переглядів

На сайті ВРУ зареєстровано проєкт №13108 щодо внесення змін до ПКУ з метою зміни строку подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ на квартальний. Автори вважають, що частота подання звітності не впливає на податкові надходження, але ускладнює ведення бізнесу.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини порталу

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини порталу»