• Посилання скопійовано

Тривалість відпустки за сумісництвом більша, ніж за основним місцем роботи: нюанси оплати

Мінсоцполітики розповіла про особливості розрахунку середньої зарплати, якщо тривалість щорічної і додаткової відпустки на роботі за сумісництвом більша, ніж за основним робочим місцем

Тривалість відпустки за сумісництвом більша, ніж за основним місцем роботи: нюанси оплати

Мінсоцполітики  у листі від 12.09.2016 р. №1294/13/84-16 зауважує, що залежно від умов праці (умов колективного договору) тривалість щорічної відпустки на основній роботі і на роботі за сумісництвом може бути різною.

Якщо тривалість щорічної і додаткової відпустки на роботі за сумісництвом більша, ніж за основним робочим місцем, то працівник може:

- приступити до роботи за основним місцем роботи, а за сумісництвом - продовжувати перебувати у відпустці;

- приступити до роботи за основним місцем роботи та за сумісництвом і скористатись правом на грошову компенсацію за дні невикористаної відпустки;

- оформити на роботі за сумісництвом відпустку без збереження зарплати за згодою сторін.

 

Оплата часу відпустки за сумісництвом

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної та інших видів відпусток, яка надається працівникові як на основному робочому місці, так і на робочому місці за сумісництвом (або компенсації за невикористану відпустку) провадиться відповідно до Порядку №100.

Зокрема, середню зарплату обчислюють, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплаті компенсації за невикористані відпустки.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві менше року, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Обчислення середньої зарплати для оплати часу щорічної відпустки та інших видів відпусток провадиться за основним місцем роботи та за сумісництвом окремо.

Враховуючи норми Порядку №100, розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпустки залежить не від місяця видання наказу і кількості цих наказів, а від того, в якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

Мінсоцполітики наводить такі приклади.

 

Приклад 1. Згідно з наказом працівнику надається щорічна основна відпустка терміном 24 календарні дні з 15 серпня 2016 року.

У такому разі розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати буде серпень 2015 року - липень 2016 року.

 

 

Приклад 2. За одним наказом працівнику надається щорічна відпустка у серпні 2016 року, а за іншим - додаткова відпустка, яка починається у вересні 2016 року.

При обчисленні середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки розрахунковим періодом буде серпень 2015 року - липень 2016 року, а для оплати часу додаткової відпустки - вересень 2015 року - серпень 2016 року.

***

Читайте також:

Відпустки "сумісникам": коротко про головне від Держпраці;

Право сумісників на лікарняні та декретні за рахунок ФСС з ТВП;

Зарплата сумісників: оподаткування та відображення у звітності;

Сумісництво і замісництво - у чому різниця?

Які роботи не є сумісництвом?

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»