• Посилання скопійовано

Врахування доплати до "мінімалки" при нарахуванні середнього заробітку та навпаки

Мінсоцполітики у черговому листі нагадала нюанси нарахування доплати до мінімальної заробітної плати та її врахування при розрахунку виплат працівникам

Врахування доплати до "мінімалки" при нарахуванні середнього заробітку та навпаки

Щодо врахуванння середнього заробітку для забезпечення нарахування зарплати не нижче мінімальної

Мінсоцполітики у листі від 25.05.2017 р. №1545/0/101-17/28 зупинилося на питанні врахуванння нарахованого середнього заробітку, який зберігається за працівниками за час відпусток, виконання державних або громадських обов'язків, підвищення кваліфікації, службового відрядження, тимчасової непрацездатності, вихідної допомоги та компенсації за невикористані відпустки, для виконання вимоги щодо забезпечення нарахування зарплати на рівні мінімальної. 

На їхню думку, ці виплати, які розраховуються згідно з положеннями Порядку №100  та Порядку №1266, не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

При цьому вони зазначили, якщо працівникові за час службового відрядження виплачується заробітна плата згідно зі ст. 121 КЗпП, то нарахована заробітна плата працівника за місяць не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати. Але за цією нормою зарплата за дні відрядження нараховується за трудовим  договором, але не нижче середнього заробітку, обчисленого за Порядком №100. З цього випливає, що зарплата за дні відрядження враховується для забезпечення нарахування зарплати не нижче мінімальної. 

 

Щодо врахування доплати до мінімальної зарплати при нарахуванні середньої заробітку

Доплата до розміру мінімальної заробітної плати є обов'язковою виплатою, яка здійснюється згідно із законодавством і відноситься до додаткової заробітної плати. Зазначена доплата враховується при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження згідно з Постановою №100.

Щодо врахування доплати до мінімальної заробітної плати у випадках нарахування лікарняних та декретних, то ст. 22 Закону №1105 передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання в неї страхових випадків.

Пунктом 3 Постанови №1266 передбачено, що середньоденна заробітна плата, в тому числі для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, обчислюється виходячи з нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, на яку нарахований ЄСВ.

Оскільки доплата до мінімальної заробітної плати включається до фонду оплати праці і на неї нараховують ЄСВ, така виплата враховується при розрахунку лікарняних та декретних.

 

У листі Мінсоцполітики також нагадали порядок нарахування доплати залежно від встановлених доплат та нарахованих різних видів виплат працівнику. Про це детально ми писали тут:

Автор: Русанова Ганна

На підставі: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Нараховуємо відпусткові у 2025 році: практичні приклади
    Нагадаємо основні правила нарахування відпусткових у 2025 році. Як бути, якщо працівник тривалий період перебував у безоплатній відпустці? Або отримував премії за попередні місяці?
    18.04.202593
  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20253 385
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025101
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025137
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.202510 87611