• Посилання скопійовано

Працівник не скористався соціальною відпусткою своєчасно: чи втрачається право на неї?

Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на додаткову соцвідпустку. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на неї за попередній рік чи за кілька років, то має право використати її

Працівник не скористався соціальною відпусткою своєчасно: чи втрачається право на неї?

Державна служба України з питань праці розповідає, що згідно зі ст. 19 Закону України «Про відпустки» одинокій матері щорічно надається додаткова соціальна відпустка.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» в разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на додаткову соціальну відпустку. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на неї за попередній рік чи за кілька років, то має право використати її, а в разі звільнення (незалежно від підстав) йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

Виплату грошової компенсації за таку відпустку передбачено виключно під час звільнення працівника.

***

Читайте також:

Де почитати про відпустки у 2025 році?

  • Велика добірка актуальних статей від редакції – ось тут. Розповідаємо про те, як оформити щорічну відпустку у 2025 році, нарахувати відпусткові, провести розрахунок компенсації за невикористані відпустки, надати відпустку без збереження зарплати, а також розглядаємо з десяток практичних ситуацій.
  • Усе необхідне для розрахунку відпускних (правила, методика розрахунків, кількість днів відпустки, що належить працівникам підприємства, приклади нарахування відпускних) – читайте у актуальному довіднику  від редакції «Дебет-Кредит».
  • Зручний Калькулятор терміну відпусток – за цим посиланням.
  • Усе про тривалість основних та додаткових щорічних відпусток в Україні – у календарних днях та зручних таблицях – ви знайдете у ще одному довіднику від редакції.
  • Нарешті, усі новини про відпустки на нашому сайті дивіться тут.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»