Мінсоцполітики у листі від 27.09.2017 р. №2447/0/101-17 нагадує, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі (незалежно від підпорядкування та форми власності) і у ФОП, у яких вони працювали на час призову.
Тобто таким працівників на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення нараховується та виплачується середній заробіток за рахунок роботодавця.
Документами, що є підтвердженням для роботодавця про проходження військової служби його працівника (у тому числі за призовом осіб офіцерського складу), можуть бути:
- довідка, яка надається військовим комісаріатом або військовою частиною на запит роботодавця,
- Витяг з наказу військового комісаріату,
- Витяг з наказу військової частини про проходження громадянами військової служби.
У разі прийняття на місце такого працівника нового співробітника за строковим трудовим договором, у договорі вказується, що він діє на період проходження працівником військової служби.
Працівник повинен прибути на роботу після звільнення його з військової служби, взяття на військовий облік та у разі необхідності проїзду до місця проживання (перебування).
***
Читайте також:
- Виплати призовнику: нарахування зарплати, оподаткування та відображення у звітності .
- Звільнення мобілізованого працівника – це порушення.
- Запис у трудову книжку мобілізованому працівнику: позиція ПФУ (для передплатників).
- Чи вноситься запис про військову службу до трудової книжки мобілізованому працівнику?