Держпраці у Закарпатській області під час проведення інспекційного відвідування одного з підприємців Іршавщини встановили, що місцевий автоперевізник – використовує працю водіїв вантажних автомобілів на умовах цивільно-правових договорів.
Здавалося б, у цьому немає нічого незаконного. Однак, як відомо, робота, яку виконує працівник на користь суб’єкта господарювання, за вимогами цивільно-правового договору, не повинна збігатися з основним видом його економічної діяльності. Тобто роботодавець мав укласти зі своїми працівниками, котрі виконували роботи з виконання вантажних автоперевезень, трудові договори. Про наявність трудових відносин свідчить і той факт, що оплату праці тут проводили не за конкретний результат, а за процес праці протягом відповідного проміжку часу. Тому вона має форму заробітної плати. Загалом, як стало відомо, на цивільно-правових засадах на іршавського автоперевізника працювали 24 водії.
За результатами інспекційного відвідування був складений акт і наданий припис, де вказано, що підприємець допустив до виконання робіт з перевезення вантажів водіїв без укладення з ними трудових договорів, порушивши таким чином вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП.
«Це доволі поширена практика, коли окремі роботодавці, аби уникнути відповідальності за виявлених нелегальних працівників, використовують саме такий формат трудових відносин зі своїми найманими працівниками, – каже начальник Управління Держпраці краю Богдан Дорош, – таким чином відбувається підміна трудових відносин цивільно-правовими».
Принагідно повідомляємо, що за фактичний допуск до роботи працівника без оформлення трудових договорів, ст. 265 КЗпП передбачена відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у вигляді штрафу у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного такого працівника.
***
Читайте також: