• Посилання скопійовано

Студент стаціонару — на повний день: як оформлювати трудові відносини?

Студент навчається на стаціонарі. Має наказ на дистанційне навчання. Чи можна оформляти з ним трудові відносини на повний робочий день?

Студент стаціонару — на повний день: як оформлювати трудові відносини?

Право студентів вищих закладів освіти на трудову діяльність у позанавчальний час закріплено в п. 3 ч. 1 ст. 62 Закону про вищу освіту.

Роботодавець може прийняти на роботу студента незалежно від форми його навчання. При цьому такий працівник матиме ті самі права, що й решта працівників.

Трудові відносини між підприємством і студентом починаються з укладення трудового договору. Форма трудового договору зі студентом залежить від віку.

Якщо студент:

  • старший за 18 років, — може бути як письмова, так і усна;
  • молодший за 18 років, — з ним укладають договір тільки в письмовій формі (п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП).

Звертаємо увагу, що студента, який навчається на денній формі, приймають лише на основне місце роботи, звісно, за умови що він не працює за основним місцем роботи в іншого роботодавця.

Таким чином, студента денної форми навчання потрібно приймати на основне місце роботи (за умови що він не працює в іншого роботодавця) і можна на повний робочий час, якщо це не заважає навчанню. Законодавством щодо цього не передбачено жодних обмежень. Так вважає і  Мінсоцполітики.

 

Думка Мінсоцполітики

Трудовим законодавством не передбачено обмежень щодо поєднання студентами вишів роботи і навчання, у тому числі тих, які навчаються за денною (очною) формою навчання. Тому підприємство має право приймати на роботу таких працівників, у тому числі й на умовах повного робочого дня.

Оформлення трудових відносин зі студентом денного (очного) відділення вишу, як і з будь-яким іншим працівником, здійснюється за нормами трудового законодавства. <...>

Лист Мінсоцполітики від 25.07.2014 р. №301/13/116-14

 

Далі оформлення студента на роботу здійснюється в звичайному порядку, тобто як і всіх працівників:

1) пишеться заява про прийняття на роботу з визначенням місця роботи (основне чи сумісництво);

2) подаються:

  • копія паспорта, ідентифікаційний код (РНОКПП);
  • документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію) (за наявності);
  • документ про стан здоров’я (за наявності);
  • інші документи (наприклад, якщо особа військовозобов’язана, — військовий квиток тощо).

На підставі вищезазначених документів роботодавець:

  • видає наказ про прийняття на роботу;
  • подає повідомлення про прийняття на роботу до податкової;
  • не забуває відобразити прийняття на роботу в додатку 5 об’єднаної звітності у відповідному кварталі.

Звертаємо увагу, що для працівників, які не мають 18 років, передбачена скорочена тривалість робочого часу (ст. 51 КЗпП). З метою охорони здоров’я осіб до вісімнадцяти років забороняється залучення їх до роботи в нічний час (ст. 192 КЗпП).

Щодо трудової книжки зазначимо: після 10.06.2021 р. на вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, паперова трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше 5 днів після прийняття на роботу.

Але зберігати паперову трудову книжку роботодавець уже не зобов’язаний! Кадровик/бухгалтер лише вносить запис до книжки і віддає її працівникові на зберігання. Таку трудову книжку (з 10 червня 2021 року) роботодавець уже не сканує і не передає до Пенсійного фонду.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»