• Посилання скопійовано

Що та в які строки потрібно зробити для перебронювання працівників?

Підприємства для бронювання повинні підтвердити відповідність новим критеріям – до кінця лютого 2025 року. Після підтвердження можна через Дію знову подати списки працівників для бронювання. Але станом на 13 січня такої можливості в Дії немає

Що та в які строки потрібно зробити для перебронювання працівників?

Ми вже писали, що усі критично важливі підприємства повинні наново підтвердити свій статус. Це треба зробити до 28 лютого 2025 року відповідно до нових критеріїв.  

Якщо цього не зробити, статус критично важливого підприємство з 1 березня втратить. А отже, і його працівники втратять бронь від мобілізації. 

Адже відповідно до постанови КМУ від 22.11.2024 №1332 всі відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані рішеннями Міністерства економіки або через портал «Дія» до 1 грудня 2024 року, будуть чинними не довше ніж до 28 лютого 2025 року. 

 

Нові критерії критичної важливості

Крім вже існуючих, Уряд додав нові вимоги для отримання статусу критично важливого підприємства. 

Для приватних підприємств встановлюється обов’язковий критерій – нарахована середня зарплата на підприємстві за останній календарний квартал має становити не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. гривень.

Як розраховувати середню зарплату, Мінекономіки розповідало тут.

А ще впроваджується обов’язковий критерій для всіх підприємств: відсутність заборгованості зі сплати усіх податків. 

 

Процедура перебронювання

Підприємства, які бажають забронювати працівника, повинні підтвердити відповідність чинним та новим критеріям. Ви ще маєте на це час до кінця лютого 2025 року. Сама процедура підтвердження критичності не змінилася, тобто ви подаєте документи до того самого органу, до якого подавали раніше. Але не зволікайте з цим!

Адже лише після підтвердження критичності підприємства зможуть через Дію знову подати списки працівників для бронювання.

Увага! Підприємствам заборонено бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів. 

Усі рішення щодо визначення підприємств критичними обов’язково перевірятимуть з можливістю анулювання бронювання. І далі щомісяця відбуватиметься моніторинг відповідності підприємств встановленим вимогам щодо середньої зарплати на підприємстві, рівня сплати податків та кількості військовозобов’язаних. 

 

Проблеми перехідного періоду 

Нардеп Федієнко у своєму Телеграм-каналі розмістив роз’яснення від Мінекономіки. 

За ним до 28 лютого, користуючись порталом Дія, керівники підприємств матимуть можливість перебронювання своїх працівників. Зробити це можна буде швидко, – як очікується, протягом 72 годин (тобто трьох діб). 

Але нардеп підкреслив, що ТЦК матиме право мобілізувати військовозобов’язаних, яких не встигли перебронювати, після 28 лютого. 

Через таку прогалину у нормах Федієнко звертатиметься до КМУ з метою внесення змін до Порядку №76: аби протягом переоформлення документів стара бронь залишалася чинною. 

Цю ситуацію прокоментували і на порталі Дія. Фахівці порталу кажуть, що зараз перебронювати в Дії працівників до 28 лютого не вдасться. Технічно наразі перебронювати працівників можна лише після завершення діючої броні.

Сподіваємось, що Уряд внесе уточнення і швидко вирішить цю перехідну проблему.

***

Читайте також:

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»