• Посилання скопійовано

З 2026 року роботодавці зможуть затверджувати програми психосоціальної підтримки працівників

Законом №4223 про систему охорони психічного здоровʼя в Україні встановлюється, що кожний роботодавець може розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

З 2026 року роботодавці зможуть затверджувати програми психосоціальної підтримки працівників

7 лютого Закон від 15.01.2025 №4223-IX «Про систему охорони психічного здоровʼя в Україні» було опубліковано в «Голосі України». Він набере чинності 8 лютого та буде введений в дію через один рік після дня його опублікування. 

Тобто його норми почнуть діяти з 8 лютого 2026 року. З текстом Закону можна ознайомитися тут.

При цьому протягом шести років з дня опублікування цього Закону сертифікація фахівців у сфері психічного здоровʼя, передбачена статтею 38 цього Закону, є добровільною. Через шість років з дня опублікування цього Закону така атестація буде обовʼязковою.

 

Що зміниться для роботодавців?

Серед іншого, Законом прописано, що суб’єктами, які забезпечують організацію надання допомоги у сфері психічного здоров’я або сприяють їй, будуть у т.ч. і роботодавці.

А отримувачами допомоги у сфері психічного здоров’я  будуть, серед іншого, працівники, трудові колективи, військові підрозділи (команди).

У Законі №4223 вказано, що кожний роботодавець може розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

Функції та повноваження охорони психічного здоров’я, її типове положення має затвердити Кабмін.

Також Законом встановлено обовʼязок щодо створення Нацкомісії з питань психічного здоров’я як постійно діючий колегіальний орган, що має юридичний статус установи, яка перебуватиме у сфері управління безпосередньо Кабінету Міністрів України. 

Повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, у сфері охорони психічного здоров’я, прописані у ст. 12 Закону №4223.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»