Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Перевірити борг з ЄСВ у відкритому доступі неможливо

В ДФС підтвердили, що ЄСВ не є частиною податкового боргу. Тому у відкритому доступі його не знайти

«Оpendatabot» нагадує, що вони раніше вже звертали увагу, що борг по ЄСВ, який хотів списати з ФОП Зеленський не співпадає з відкритими даними по боргам. Різниця складала 5 млрд гривень.

Було надіслано запит в ДФС з вимогою пояснити таку розбіжність. В ДФС повідомили, що ЄСВ не є складовою податкового боргу. А отже українці не можуть перевірити свої реальні борги перед державою по відкритим даним.

 

Чому це важливо:

Вже зараз півмільйона українців користується відкритими даними для того, щоб перевіряти свої борги перед державою. Публікуючи неповні дані ДФС стимулює ріст цього боргу.

 

Звідки взялося число в сім мільярдів гривень?

Представник команди Зеленського, який відповідає за економічний і податковий напрям, Данило Гетманцев розповів НВ Бізнес, що ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), яка накопичилася станом на 1 січня 2019 року.

В своїй аналітиці команда Зеленського використовувала звіт пенсійного фонду, в якому зазначено, що борг по ЄСВ складає сам 7,4 млрд.

 

Чому це число викликало сумніви?

Наша команда слідкує за податковими боргами українських компаній та підприємців. Ми проаналізували динаміку закриття ФОП після 2017 року й зростання податкового боргу ФОП перед державним бюджетом.

Загальна заборгованість перед державним бюджетом зросла з моменту дії закону зросла лише на 500 млн грн. Загальна заборгованість на даний момент становить 2,05 млрд гривень.

 

Звідки взялася така розбіжність?

Було надіслано запит в ДФС, щоб дізнатися, чому між відкритими даними та даними зі звіту пенсійного фонду існує така радикальна різниця.

В ДФС повідомили, що в реєстр податкових боргів на загальному рівні входять:

  • Податок на прибуток;
  • Податок на доходи фізичних осіб;
  • Податок на додану вартість;
  • Акцизний податок;
  • Рентна плата;
  • Мито.

Таким чином ЄСВ, з їх слів, не є частиною податкового боргу.

 

Чи є в цьому логіка?

З точки зору користувача послуг ДФС – українського підприємця, будь-яка плата державі виглядає по своїй суті майже однаково. Тому підприємці мають бачити одразу повну суму боргу перед державою.

Якщо дані про борги є неповними, це значно погіршує комунікацію між ДФС та громадянами та стимулює збільшення боргів. Більшість підприємців просто не знають, що у них є борг.

Дані про борг по ЄСВ є важливими для українців, ми заносимо їх в «Список задач для державних органів» та будемо працювати над їх відкриттям.

Джерело
OpenDataBot
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , ДФСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?