Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Самозайняті особи-пенсіонери та інваліди мають сплачувати за себе ЄСВ

Чинним законодавством звільнення від цього обов'язку для фізосіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено. Водночас підприємці та фермери не сплачують за себе ЄСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком та/або інвалідами

Про цю проблему ми вже писали наприкінці минулого року. Тоді Мінсоцполітики говорило про намагання ініціювати відповідні зміни до Закону про ЄСВ. Але, як ми знаємо, цього не сталося.

Тому в новій ІПК від 10.06.2019 р. №2643/6/99-99-13-02-03-15/ІПК ДФСУ зазначає: особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони при цьому є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

***

Читайте також:

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Інваліди , Пенсія

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі